Lekarz medycyna estetycznej w gabinecie

Artykuł partnera.

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym możemy poczuć się młodziej w swojej skórze bez długiej rekonwalescencji. Coraz chętniej odwiedzamy gabinety i staje się to tak naturalne, jak wizyta u kosmetyczki. Warto jednak świadomie wybrać gabinet, by zabieg został przeprowadzony na najwyższym poziomie i upiększył naszą kobiecą, delikatną skórę.

Rozwój medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest uważana za najszybciej rozwijającą się gałąź medycyny. Na dynamiczny rozwój medycyny estetycznej wpływa intensywny rozwój technologiczny oraz stosunkowo młody wiek tej dziedziny-pierwsze zabiegi z użyciem botoksu przeprowadzano dosyć niedawno, bo w 1989 roku. Przez ten 30 letni okres medycyna estetyczna zdążyła się tak rozwinąć, że na rynku nie trudno jest o dobrego, wykształconego specjalistę-coraz więcej osób studiujących kierunki medyczne lub kosmetologiczne decyduje się na rozwój w kierunku medycyny estetycznej. Co ciekawe, w Polsce nie ma dedykowanej specjalizacji medycyny estetycznej, jednak dostęp do wiedzy jest możliwy na studiach podyplomowych skierowanych do kosmetologów i lekarzy wszystkich specjalności z czynnym prawem wykonywania zawodu.

Oferty gabinetów medycyny estetycznej

Gabinet gabinetowi nierówny-przeglądając oferty oraz warsztat pracy specjalistów łatwo jest zauważyć, w czym dany gabinet się specjalizuje i na co kładzie największy nacisk. Medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi powiększania ust, które teraz są bardzo popularne z powodu wysokiej estetyki wykonania i korzystnego wpływu na nawilżenie ust od wewnątrz. Coraz prężniej rozwijająca się medycyna estetyczna w Lublinie oferuje szeroki wybór zabiegów np. biorewitalizacja skóry, mezoterapia igłowa skóry głowy czy coraz bardziej popularna-wolumetria twarzy. Oferty są coraz bogatsze i odpowiadające potrzebom osób w każdym wieku i z różnorodnymi wymaganiami.

Pierwsza wizyta u specjalisty medycyny estetycznej

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to podekscytowanie, całkiem nowe doświadczenie i przyjemny czas tylko dla siebie. Przyjemny, ponieważ zabiegi pod znieczuleniem praktycznie nie są odczuwalne a pacjent może się odprężyć i spędzić ten czas bardzo komfortowo. Przed pierwszą wizytą należy przygotować najważniejsze informacje o swoim zdrowiu-jakie leki przyjmuje? Jeżeli odbyła/em wizytę w innym gabinecie medycyny estetycznej, co spowodowało niepożądane działanie/alergię? Konieczne jest również uprzedzenie osoby wykonującej zabieg o planowanym wydarzeniu w najbliższych dniach, by uniknąć śladów po zabiegu. Zazwyczaj pierwsza wizyta w gabinecie to konsultacja, która ma przygotować pacjenta na właściwy zabieg, sprecyzować oczekiwania oraz podać dokładniejsze informacje przed właściwą wizytą.

Wybór specjalisty

By wizyta spełniła nasze oczekiwania i nie wyrządziła niepożądanych skutków w naszym organizmie warto przejrzeć opinie na temat specjalistów oraz upewnić się, że wykonują zabiegi z odpowiednią wiedzą oraz kwalifikacjami. Zabiegi medycyny estetycznej obecnie nie są regulowane prawnie w kwestii osoby, która może dany zabieg wykonywać. Dla własnego komfortu przed pierwszą wizytą, należy upewnić się, że tą osobą jest lekarz z czynnym prawem wykonania zawodu lub kosmetolog z uprawnieniami i odpowiednimi szkoleniami lub studiami podyplomowymi z zakresu medycyny estetycznej. Co jest jeszcze bardzo ważne? Nie należy kierować się ceną zabiegu. Chodzi o nasze bezpieczeństwo, które jest najważniejsze podczas wizyty. Warto zapłacić więcej, by osoba, która wykonuje zabieg, była po studiach medycznych lub podyplomowych, ponieważ sprawdzony, wykształcony specjalista na pewno nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.