stylizacja paznokci żelowych na wiosnę

Wiosna to czas, w którym szczególnie warto zwrócić uwagę na swój wygląd i wprowadzić pewne świeże zmiany. Na pewno do takich zmian zalicza się paznokcie. Wraz ze zmianą sezonu zmieniają się również trendy. Warto to wykorzystać i zachwycić wszystkich unikatowymi wzorami oraz kolorami. Śledząc modowe trendy, z całą pewnością nie da się pozostać w tyle!

Akcesoria do stylizacji paznokci, czyli jaki żel do paznokci wybrać?

Żel jest bardzo ważnym elementem stylizacji paznokci i dlatego powinien być on odpowiednio dobrany. Wiele osób zastanawia się nad żelem jednofazowym jaki wybrać. Faktycznie nie jest to taki prosty wybór, ponieważ w ostatnim czasie na rynku pojawiło się ich bardzo dużo, dzięki czemu każda z pań znajdzie coś najlepiej dobranego do swoich potrzeb. Zastanawiając się nad żelem jednofazowym jaki wybrać, z całą pewnością warto zwrócić uwagę na jego konsystencję. Te gęste najlepiej nadają się do formowania paznokci na formie, te rzadsze do nadawania kształtu już na tipsach. Wszystko zależne jest od wprawy osoby, która go nakłada oraz od osobistych preferencji. Wciąż, myśląc nad tym, jaki żel do paznokci wybrać, na pewno warto zdecydować się na produkt, jak najwyższej jakości. 

Jakie zalety mają żelowe paznokcie?

Wiele kobiet zastanawia się nad żelem jednofazowym jaki wybrać. Mało osób mówi jednak o zaletach takiego żelu i dlaczego jest on tak często używany podczas zdobienia paznokci. To dlatego warto wymienić najważniejsze zalety żelowych paznokci:

  • z żelami pracuje się w sposób łatwy i przyjemny,
  • wykonanie jest precyzyjne i stosunkowo szybkie,
  • paznokcie wyglądają naturalnie,
  • o wiele łatwiej można zdobić paznokcie ozdobami do tego przeznaczonymi.

Podczas spekulacji, jaki żel do paznokci wybrać, z całą pewnością warto sięgać po te o średnio gęstej formule i doskonałej jakości.

Jakie wzorki będą modne wiosną?

Naturalnie warto zastanowić się nad tym, jakie zdobienia paznokci będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Wiosna to idealny czas na to, aby zaszaleć ze swoimi pazurkami. Kiedyś przez dłuższy czas w modzie pozostawały tak zwane ombre, czyli delikatne przechodzenie odcieni. W tej chwili o wiele bardziej na topie są gradienty, które łączą w sobie wiele różnych barw, które doskonale prezentują się na paznokciach, zwłaszcza tych nieco dłuższych.

Prawdziwym hitem są ponadto paznokcie z motywem zwierzęcym. Popularna jest tak zwana panterka, która powraca co kilka sezonów, ale tym razem w nieco innej, bardziej kolorowej odsłonie. Eksperymentowanie z kolorami i ich odcieniami to prawdziwa domena wiosny. Nie warto więc się obawiać i eksperymentować do woli. Dodatkowo ciekawie prezentują się motywy kwiatowe, które od razu przyciągają wzrok, a także motywy nieregularne i niekoniecznie powtarzalne na każdym palcu.

wiosenna stylizacja paznokci
Źródło: Pixabay.com

Jakie kolory warto wziąć pod uwagę?

Bardzo ważny jest także wybór odpowiednich kolorów. Które będą w tym sezonie na tak zwanym topie? Zauważyć można tutaj pewną skrajność, ponieważ największą popularnością będą cieszyć się pastele oraz odcienie fluo. W przypadku tych drugich dobrym pomysłem jest użycie zdobień, które odbijają światło i tym samym świecą nawet w ciemnościach. Pastele powinny być dobierane kolorystycznie, aby nie było zbyt nudno, co oznacza, że na jednej dłoni powinno znaleźć się kilka odcieni. Dzięki temu stworzy to niepowtarzalną całość i na pewno skutecznie przyciągnie wzrok. Dobrym wyborem będzie również odcień liliowy. Co prawda można zaliczyć go do szeroko rozumianych pasteli, ale lilia to kolor tego sezonu i na pewno nigdzie go nie zabraknie.

Pięknie ozdobione paznokcie na pewno przyciągają wzrok. To dlatego warto zadbać o to, aby były stylowe i precyzyjnie wykonane. Dzięki nim cała dłoń od razu prezentuje się lepiej. Warto też odpowiednio dopasować długość takich paznokci. Aktualnie w modzie są paznokcie średniej długości, opiłowane na kształt tak zwanych migdałów. Jest to prawdopodobnie najbardziej klasyczny rodzaj paznokci.

Źródło: