Zorganizowane wesele w stylu boho

Artykuł partnera.

Choć moda na styl boho zapanowała wśród panien młodych już kilka lat temu, to miłość do naturalności, roślin i kolorów z tego stylu nie przemija. Wielu z nas kojarzy go z niezobowiązującą elegancją, swobodą i bliskością natury, co czyni go idealnym wyborem dla par pragnących zorganizować niepowtarzalne i intymne wesele. Zobacz, jak stworzyć ślub i wesele w stylu boho. Od koncepcji, przez wybór najważniejszych elementów, po detale – takie jak zaproszenia ślubne boho.

Styl boho – co to jest?

Styl boho – jego nazwa pochodzi od bohemian. Styl ten wywodzi się od artystów, twórców i wolnych duchów XX wieku, którzy cenili sobie niekonwencjonalność i kreatywność. To styl, który łączy elementy natury, folkloru, vintage i romantyzmu. Na kanwie stylu boho możemy spotkać wiele wariacji, jak choćby scandi boho, które wprowadza skandynawską prostotę i minimalizm. Bez względu na wariant, styl boho cechuje się luźnym, nieformalnym charakterem, naturalnymi barwami i materiałami oraz swego rodzaju nonszalancją.

Wesele w stylu boho

Wesela w stylu boho zdobyły serca niejednej pary. Takie naturalne uroczystości znakomicie oddają ducha swobody i bliskiego związku z naturą. Motyw przewodni i styl wesela manifestuje się we wszystkim. Od wyboru miejsca uroczystości, przez stroje państwa młodych, aż po dekoracje i zaproszenia ślubne. Nawet najdrobniejszy detal wpływa na ostateczny wygląd uroczystości. Wesele w stylu boho to przede wszystkim naturalne materiały, delikatna kolorystyka i mnóstwo ręcznie wykonanych elementów.

Na weselu boho, ale także rustykalnym, popularnymi ozdobami są makramy i koronki. Kwiaty zdobiące stoły i bukiet panny młodej przypominają romantyczne naręcza kwiatów zerwanych przed chwilą na polu. Zamiast białych obrusów pojawiają się lniane tkaniny, surowa bawełna czy juta; wiele par decyduje się również na pozostawienie stołów „gołych”, by ukazać piękną surowość drewna. Drewno to zresztą nieodłączny element stylu boho! 

Zaproszenia ślubne boho – jak wyglądają?

Zaproszenia ślubne to swoiste preludium do ślubu i wesela. W związku z tym, jeśli marzymy o weselu w stylu boho, już zaproszenia powinny do niego nawiązywać. Zaproszenia ślubne boho charakteryzują się naturalnymi materiałami, takimi jak recyklingowy, pergaminowy papier, naturalne tkaniny, a nawet drewno. Kolorystyka zazwyczaj opiera się na stonowanych, ziemiście naturalnych barwach – beżach, brązach, odcieniach zieleni czy delikatnym różu.

W zaproszeniach boho często wykorzystuje się techniki ręcznego wykonania, jak kaligrafia, druk wypukły, czy technika linorytu. Przewijają się motywy roślinne, folklorystyczne i vintage. Zaproszenia te są nie tylko piękne, ale także osobiste i unikalne, dokładnie tak, jak całe wesele w stylu boho. Nie jest jednak niemożliwe uzyskanie klimatu boho w drukowanych zaproszeniach. Naturalne kolory i wzory zaproszeń mogą zapewnić klimat bez konieczności realizowania projektów DIY. Dużym ułatwieniem jest skorzystanie z bogatej kolekcji boho na stronie Empik Foto – można tam zaprojektować spójne zaproszenia ślubne boho wraz z winietkami, numerami stołów, plakatami ślubnymi, naklejkami czy menu weselnym w tym samym stylu.