Zdrowy lunch

W pracy spędzamy średnio około ⅓ naszego czasu. Bez względu na to, czy pracujemy fizycznie, czy umysłowo, odżywione ciało i sprawny umysł są niezbędne. Żeby utrzymać je w dobrej formie przez cały dzień, nie wolno zapominać o przerwie na posiłek.

W pracy spędzamy średnio około ⅓ naszego czasu. Bez względu na to, czy pracujemy fizycznie, czy umysłowo, odżywione ciało i sprawny umysł są niezbędne. Żeby utrzymać je w dobrej formie przez cały dzień, nie wolno zapominać o przerwie na posiłek.

Jeżeli nie kanapka, to co?

Do niedawna królową “dań” do pracy była kanapka. Łatwa w przygotowaniu, nie potrzebuje lodówki. Na szczęście pracodawcy coraz częściej dbają o to, żeby w pokojach socjalnych była lodówka i kuchenka mikrofalowa. To daje możliwość zjedzenia w pracy pełnowartościowego, domowego obiadu. To szczególnie ważne jeżeli jesteś na diecie, lub po prostu, chcesz odżywiać się zdrowo. Jeżeli masz ze sobą swój posiłek, trudniej będzie Cię namówić na zamówienie pizzy czy wyskoczenie na kebaba. Nie musisz mieć lunchboxa, wystarczy zwykły słoik i już możesz zabrać swój fit lunch do pracy.

A co do słoika? To już zależy od Twoich preferencji i wyobraźni. Jeżeli brakuje Ci pomysłów, zajrzyj do Internetu, inspiracji Ci nie zabraknie. Na fit lunch do pracy najlepiej sprawdzą się dania jednogarnkowe. Są łatwe w przygotowaniu i nie tracą walorów smakowych nawet po podgrzaniu w mikrofalówce. Sezonowe warzywa, kasza, przyprawy i w kilkadziesiąt minut masz obiad do pracy na kilka dni. Kombinacji jest niezliczona ilość. Wystarczy, że zamienisz jeden składnik np. kaszę gryczaną na bulgur, dodasz do tego nieco inne przyprawy i już masz nowe danie. Takie danie może też bez trudu odgrzać sobie Twoje dziecko po powrocie ze szkoły. Inwestując niewielką ilość czasu, masz więc i obiad dla rodziny, i zdrowy lunch do pracy.

Na szybko, na zdrowie

Dieta, dietą, zdrowe odżywianie, zdrowym odżywianiem, ale ten ciągły brak czasu… Praca, wir innych zajęć, a wieczorem jedyne, o czym marzysz, to żeby jak najszybciej iść spać. O szukaniu inspiracji w sieci i staniu przy kuchni nie chcesz nawet słyszeć. I co, znowu kanapka?

Niekoniecznie! Jeżeli cierpisz na chroniczny brak czasu albo gotowanie nie jest twoją pasją, sięgnij po gotowe produkty, z których wyczarujesz szybki, a co najważniejsze zdrowy posiłek. Spróbuj mieszanek, które dostępne są na rynku. Szybkie danie nie musi oznaczać długiego składu pełnego niezrozumiałych nazw, które wcale nie brzmią zdrowo. Są wśród nich w 100% naturalne kompozycje m.in strączków, kasz i warzyw. Mogą być samodzielnym posiłkiem albo dodatkiem do dania jednogarnkowego czy sałatki. Odpowiednio skomponowane składniki smakują dobrze bez wzmacniaczy smaku, a ich ogromna różnorodność sprawia, że nuda na pewno nie wkradnie się do Twoich posiłków.