Szybka i zdrowa przekąska dla całej rodziny

Nie masz czasu na przygotowanie wyrafinowanych potraw? Pamiętaj, że czasami geniusz tkwi w prostocie! W przypadku gotowania z pomocą przychodzą proste przekąski, dzięki którym pokonasz nawet największy głód.

Proste przekąski, czyli szybkie pomysły na duży głód

Niezapowiedziani goście? Wieczorne spotkanie ze znajomymi? A może po prostu atak nieoczekiwanego głodu? Bez względu na okoliczności proste przekąski sprawdzają się znakomicie za każdym razem! Pomysłów na nie jest naprawdę wiele. Przykłady?

  • Quesadilla – tradycyjne danie kuchni meksykańskiej składające się głównie z kukurydzianej tortilli i roztopionego sera. Bardzo często dodaje się do niej, takie dodatki jak kiełbasa chorizo czy pikantne papryczki jalapeno.
  • Pizza – prawdopodobnie najpopularniejsze danie świata rodem ze słonecznej Italii. Po prostu genialne w swej prostocie!
  • Zapiekanka – może przyjmować różne formy. Jedną z nich jest chrupiąca podłużna bułka z serem i farszem cebulowo-pieczarkowym. Drugą stanowi natomiast jednogarnkowa potrawa zapiekana w piekarniku (najczęściej składa się z makaronu, warzyw, mięsa i sosów).

Rodzinne przekąski – dla małych i dużych

Jeśli poprzedni akapit zaostrzył Twój apetyt, to najwyższy czas, aby ruszyć do kuchni i coś upichcić! Na pomoc ruszają nasze cztery proste przekąski, które pokocha każdy. Oto one:

No to jak, co dzisiaj pojawi się na rodzinnym talerzu? Bez względu na wybór będzie łatwo, szybko i… pysznie!