Ogromna liczba osób interesuje się kadzidłami głównie przez wzgląd na ich zapach oraz lecznicze działanie. Jednak kadzidełka to nie tylko piękny zapach, ale również ciekawe zjawiska chemiczne. Masz w swoim domu kadzidełka płynące i zastanawiasz się, jak one działają? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.
Czym są kadzidełka płynące backflow?
Kadzidełka płynące backflow to fantastyczne gadżety, które wykorzystuje się najczęściej jako sposób na dodanie do pomieszczenia wyjątkowego zapachu. Statystyki pokazują, że takie dodatki cieszą się ogromną popularnością. A czym dokładnie są kadzidełka płynące? Jest to ciekawa, pięknie prezentująca się alternatywa dla zbyt kosztownych zapachowych świec. Dokładna nazwa wzięła się od tego, iż kadzidełka wytwarzają dym, który w bardzo charakterystyczny sposób ulatuje z kominka – jest leniwy, a przy okazji dość gęsty i ciężki, przez co sprawia wrażenie, że płynie. Potrzebne są do tego specjalne kominki, całkowicie odmienne od tych ceramicznych – swoim wyglądem nieco przypominają miniaturowe fontanny.
Kadzidła znacznie poprawiają samopoczucie oraz wprawiają użytkowników w dobry nastrój. Od wieków wprowadzają użytkowników w stan medytacji. Kadzidło zapewnia odprężenie, ale dokładne działanie to kwestia wybranego zapachu. Nie ulega wątpliwości, że kadzidełka zachwycają aromatem i sprawiają, że na całym świecie pojawiają się coraz to nowsi wielbiciele poszukujący świadomości własnego ciała, wystawiający na próbę własne zmysły, a także próbujący na dłużej zagwarantować piękny zapach w pomieszczeniu.
Jak działają kadzidełka płynące backflow?
Działanie kadzidełka płynącego backflow to kwestia zagadnień fizycznych, jak i chemicznych. Dużą rolę odgrywa również charakterystyczna konstrukcja kominka. Na samym szczycie umieszcza się kadzidełko, które po zapaleniu, daje w efekcie ciężki, leniwy dym. Reszta przypomina miniaturową fontannę, ponieważ kominki do kadzideł płynących często posiadają wiele poziomów i kaskady, po których płynie dym. Kolejna ważna sprawa to skład chemiczny kadzidełek. Muszą być one naturalne, dzięki czemu dym będzie cięższy od powietrza. Kiedy już takie kadzidełko będzie się palić, w grę wchodzi fizyka, a mianowicie – grawitacja. Skoro dym jest cięższy od samego powietrza, wiadomym jest, że będzie delikatnie, niespiesznie płynął w dół. Aby osiągnąć efekt przepływu zwrotnego, koniecznością jest wykorzystanie kadzidełka backflow, a także specjalnie zaprojektowanego kominka, który będzie nadawał się idealnie do tego rodzaju kadzideł.
Kadzidełka backflow w naszym kraju dopiero zdobywają popularność, jednak warto wiedzieć, że w Indiach stosuje się je jako stały element rytuałów, takich jak medytacja czy oczyszczanie przestrzeni. Jeśli fascynujesz się tym tematem lub chcesz wprowadzić do swojego wnętrza coś naprawdę wyjątkowego, koniecznie skuś się na kadzidełka płynące. Zachwycą Cię od pierwszego użycia!
Piękny zapach w Twoim domu – na co wpływają poszczególne aromaty kadzidełek?
Niezaprzeczalnym jest fakt, iż kadzidełka pachną przepięknie oraz charakteryzują się najróżniejszymi aromatami. Jednak nie jest to kwestia jedynie gustu co do zapachu, ale również różnorodność działania.
Czerwona róża to zapach przyjemny, lekki, działają relaksująco, świetnie wpływają na nastrój. Idealnie pasują do wnętrza, w którym odpoczywasz po ciężkim dniu pracy.
Drzewo sandałowe to zapach uwodzący. Uznawany jest za afrodyzjak. Aromat ten jest intensywny i niezwykle intrygujący.
Nag champa z kolei jest aromatem bardzo popularnym w kadzidłach i niezwykle często wybieranym. Ten zapach pozwala na oderwanie się od rzeczywistości, efektywny odpoczynek oraz poczucie orientalnego klimatu. Nag champa często kojarzy się z harmonią, idealnie sprawdza się podczas medytacji.
Kwiat lotosu to nie tylko rewelacyjnie prezentująca się roślina, ale również czysty, delikatny, lekko pudrowy zapach, z niedużym dodatkiem słodyczy.