Regeneracja skóry twarzy po zimie

Warunki atmosferyczne panujące w okresie jesiennym i zimowym nie sprzyjają naszej skórze twarzy, która wystawiona jest na silny wiatr, chłodne powietrze i gęste opady. Takie czynnikie nie wpływają pozytywnie na stan zdrowia i wygląd naszej skóry. Jakie zmiany w zachodzą w tkankach skórnych i jak skutecznie zadbać o kondycję skórę twarzy?

Zmiany w tkankach skórnych w okresie zimowym

Na stan skóry twarzy wpływa nie tylko wiatr i mróz, ale także ciepłe, suche powietrze znajdujące się w ogrzewanych pomieszczeniach. Ponadto znaczenie mają również gwałtowne zmiany temperatury, szczelne zakrywanie twarzy, smog i promieniowanie UV. To wszystko wpływa na znaczne pogorszenie się stanu skóry, szczególnie u osób ze skórą wrażliwą oraz takich, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry.

Zimą spada aktywność gruczołów i łatwiej dochodzi do przesuszania się skóry i podrażnień. Ponadto przez to, że skóra staje się cieńsza, traci więcej wody niż latem co powoduje przesuszenie i odwodnienie. W przypadku nagłych zmian temperatury, naczynia krwionośne są na przemian rozszerzane i obkurczane, co zwiększa ryzyko ich pęknięcia.

Jak zregenerować skórę na lato?

Istnieje kilka sposobów, które mogą skutecznie wpłynąć na poprawę kondycji skóry twarzy i przyczynić się do poprawy jej wyglądu. Co zrobić aby odzyskać utracony blask i zachwycać piękną cerą w okresie wiosenno-zimowym?

Odwiedź gabinet medycyny estetycznej w Lublinie

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie może stanowić najszybszy sposób na przywrócenie skórze ładnego wyglądu i dobrej kondycji. Oczyszczanie skóry i zabiegi medycyny estetycznej pozwolą zapewnić Ci świeżą, rozświetloną i głęboko nawilżoną skórę.

Zafunduj sobie oczyszczanie kosmetyczne

Podstawowym zabiegiem przywracającym skórze blask jest oczyszczanie twarzy. Dobrze wykonany zabieg pozwoli oczyścić cerę z zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację w domu

W okresie wiosenno-letnim warto zacząć stosować lżejsze produkty o mniejszej zawartości substancji aktywnych. Łagodne antyoksydanty, witaminy i minerały skutecznie odbudowują barierę lipidową skóry i wspomagają regenerację tkanek.

Postaw na makijaż łagodny dla skóry

Chcąc zadbać o skórę twarzy warto pamiętać jak duży wpływ na nią ma stosowanie dużej ilości kosmetyków. W cieplejszym okresie roku, szczególnie ważne jest stosowanie kremów BB czy CC, które odpowiednio nawilżają, odżywiają i wyrównują koloryt skóry. Ponadto kremy zapewnią odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną oraz naturalny wygląd twarzy.