Kobieta nakłada na twarz serum

Czym jest serum do twarzy? To kosmetyk pielęgnacyjny, którego głównym zadaniem jest kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy. Niektórzy są zdania, że to must have każdej kobiety, pragnącej cieszyć się zdrową i promienistą cerą. Serum do twarzy, wbrew pozorom, nie jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet w podeszłym wieku. Stosują go również młode osoby.

Jakie więc serum przyda ci się najbardziej kiedy masz 20, 40 albo 60 lat? I dlaczego warto go stosować? Na wszystkie te i bardzo podobne pytania odpowiadamy poniżej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej serum do twarzy, to must have każdej kobiety, której zależy na dobrej kondycji skóry. Serum to kosmetyk, który ma bardzo lekką i świeżą formułę. W żadnym wypadku nie znaczy to jednak, że możemy z niego zrezygnować. Serum posiada w swoim składzie składniki pielęgnacyjne, które są dla naszej skóry elementem niezbędnym. Wszystko to w skoncentrowanej formie. Wszystkie te składniki i substancje wnikają w głębokie warstwy skóry. Zdecydowanie głębiej niż w przypadku nakładania kremu nawilżającego, który każdy ma w swojej kosmetyczce.

Aby serum spełniało swoje zadanie w stu procentach trzeba odpowiednio dobrać go to typu naszej skóry twarzy. Aby to zrobić trzeba znać potrzeby naszej skóry. Jakie więc serum będzie odpowiednie dla skóry w wieku 20, 40 i 60 lat? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie serum wybrać do wieku?

  • Serum z antyoksydantami. Ten rodzaj polecany jest przede wszystkim tym osobom, które mają przebarwienia i cerę o szarym kolorycie. Takie serum jest idealne do wprowadzenia w wieku dwudziestu pięciu lat. Warto zdecydować się wówczas na serum z witaminą C. Większość takich kosmetyków zawiera około 10-15 procent czystej witaminy C i to właśnie w takie należy celować. Substancja ta neutralizuje toksyny oraz wolne rodniki. Oprócz tego znacząco poprawia koloryt młodej skóry.
  • Serum złuszczające. Ten rodzaj zwiera kwasy, których właściwością jest złuszczanie naskórka oraz wygładzanie skóry. Substancja, która za to odpowiada to na przykład kwas glikolowy. Serum takie zalecane jest głównie w walce z bliznami po przejściu trądzika i przy redukcji zmarszczek. Sięgają więc po niego kobiety właściwie w każdym wieku.
  • Serum nawilżające. A jakie wybrać serum do cery młodej lub dojrzałej? Właśnie nawilżające!Takie serum zawiera wiele substancji nawilżających, a takie przecież przydają się dosłownie całej cerze. Po serum nawilżające powinny sięgać kobiety w wieku 20, 40 i 60 lat.
  • Serum przeciwzmarszczkowe. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim znacząca poprawa jędrności oraz elastyczności skóry. Serum tego rodzaju chroni twarz przed fotostarzeniem, wspiera również procesy niwelowania zmarszczek. Dobrze, aby taki kosmetyk posiadał w swoim składzie oleje, witaminę E oraz koenzym Q10. Takie serum jest polecane przede wszystkim kobietom w wieku 40 czy 60 lat.
  • Serum normalizujące. Ten rodzaj przeznaczony jest przede wszystkim to cery problematycznej i tłustej. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Takie serum zawiera składniki matujące. Wpływają one również na ilość produkowanego sebum. Polecane jest przede wszystkim dla skóry młodej. Oczywiście stosować mogą go również osoby w różnym wieku.

Kiedy nakładać serum na twarz?

Wiele kobiet, w każdym wieku, zaraz po pytaniu „jakie wybrać serum do cery młodej lub dojrzałej”, zadaje sobie drugie: kiedy nakładać serum na twarz? Robi się to w zależności od działania konkretnego kosmetyku. Można więc aplikować go albo raz, albo dwa razy dziennie. Wszystkie informacje tego typu znajdują się na opakowaniu. Serum zawsze nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy.