Zielone opakowanie z kremem stoi na drewniane podstawce

Koreanki zdecydowanie słyną z nieskazitelnej urody i promiennej, pełnej blasku skóry. To wszystko zawdzięczają przede wszystkim odpowiedniej i skrupulatnej pielęgnacji, której uczone są od najmłodszych lat. Zmienia się ona wraz z porą roku i potrzebami skóry, jest dopasowana do potrzeb cery i wieku. Dowiedz się, jakich używają kosmetyków i w jaki sposób Azjatki dbają o skórę.

Koreańska pielęgnacja krok po kroku

Koreańskie kosmetyki to produkty stworzone z myślą o kompleksowej pielęgnacji skóry. Zawierają wysokiej jakości substancje aktywne, które bazują na dobrodziejstwach natury i dzięki temu odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających cer.

Koreańska pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja składa się z 10 kroków, wśród których wyróżniamy: demakijaż, oczyszczanie skóry, peeling, tonizację, emulsję, serum, maskę, krem pod oczy, krem nawilżający i w ciągu dnia krem z ochroną przeciwsłoneczną (SPF50+). Nie wszystkie z wymienionych kroków wykonywane są każdego dnia, natomiast tak dobrana pielęgnacja zapewnia całościowe dbanie o skórę. Dbamy wówczas o bardzo ważne nawilżenie, działanie aktywne, złuszczanie oraz ochronę przed promieniowaniem UV.

Składniki aktywne w koreańskich kosmetykach

Koreańskie kosmetyki to moc składników aktywnych zamkniętych w pięknych opakowaniach. W pielęgnacji cery suchej najczęściej wykorzystywany jest: kwas hialuronowy, ceramidy, arginina, sodium PCA, skwalan czy kwasy tłuszczowe. Cery tłuste pokochają koreańskie kosmetyki przede wszystkim za naturalny odpowiednik kwasu salicylowego, ekstrakt z Houttuynia Cordata lub drzewa herbacianego. W rutynie pielęgnacyjnej cery dojrzałej najczęściej wykorzystuje się peptydy, śluz ślimaka, witaminę C, retinol. Każda skóra znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Koreańska pielęgnacja

Co warto wypróbować z koreańskich kosmetyków?

Tak naprawdę każdy z koreańskich kosmetyków jest na swój sposób unikalny i warty uwagi. Fanki koreańskiej pielęgnacji zdecydowanie to potwierdzą! Wybierając jednak azjatyckie produkty warto postawić na maski w płachcie, które są obficie nasączone esencją i dostarczają skórze mnóstwo cennych składników aktywnych. Koreanki niemalże codziennie stosują w swojej pielęgnacji maski, aby poprawić nawilżenie i odżywienie skóry. 

Koreańska pielęgnacja

Koreańskie płatki pod oczy to kolejny hit pielęgnacyjny z Azji. To właśnie dzięki nim możemy błyskawicznie zredukować oznaki naszego zmęczenia, nawilżyć, rozjaśnić i odżywić okolicę oka. W tym obszarze bardzo często zmagamy się z obrzękami, opuchlizną i cieniami pod oczami – trzymane w lodówce płatki pod oczy idealnie radzą sobie z tymi problemami.