Kobieta na plaży.

Artykuł sponsorowany.

Lato to okres, w którym najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery, odpoczynek na plaży, kąpiel w jeziorze, wszelkiego rodzaju sporty czy wyjazdy urlopowe. Jest ciepło, więc nosimy ubrania odsłaniające więcej ciała niż zazwyczaj. Słońce, które tak pozytywnie wpływa na nasz nastrój, niestety negatywnie wpływa na naszą skórę. Jeśli dobrze o nią nie zadbamy, będziemy musieli się liczyć z nieprzyjemnymi skutkami takimi jak przebarwienia, przesuszenia czy podrażnienia skóry.

Krem z filtrem

Przede wszystkim naszym stałym nawykiem powinno być korzystanie z kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Powinno się go stosować na każdą odsłoniętą część ciała (najważniejsza jest twarz!), przed każdym wyjściem z domu. Najlepsze będą kremy z filtrem 50.

Skupiamy się na lecie, ale warto przy okazji wspomnieć, że kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinno się stosować również podczas pozostałych pór roku.

Picie wody i nawilżające balsamy

W trakcie lata uwagę trzeba zwrócić na odpowiednie nawilżenie skóry. Przede wszystkim należy pić sporo wody, dodatkowo warto stosować nawilżające balsamy i zadbać o regularne złuszczanie suchego naskórka.

Ograniczenie opalania się

Lato silnie kojarzy się nam z opalaniem. W kontekście stanu skóry trzeba jednak zaznaczyć, że opalanie po prostu ją niszczy. Jeśli nie możemy się obyć bez takiej formy odpoczynku, przynajmniej ją ograniczmy i pamiętajmy o filtrach przeciwsłonecznych.

Zabiegi i preparaty

Pomocą w prawidłowym zadbaniu o swoją skórę służą także kliniki urody. W ich ofercie znajdują się zabiegi i preparaty, które charakteryzują się dużą skutecznością. Przykładem są preparaty renomowanej firmy Dermaquest (chronią skórę i pielęgnują ją) oraz zabiegi DermaOXY – infuzja tlenowa, która zapewnia efekt głębokiego nawilżenia oraz odmłodzenia skóry.

Podczas lata warto udać się kliniki urody i zasięgnąć specjalistycznej porady w celu jak najlepszego zabezpieczenia się przed negatywnym wpływem słońca na naszą skórę.