Kobieta ma zadbane i długie włosy

Artykuł partnera.

Długie włosy od zawsze są w modzie. Chociaż krótkie fryzury są bardzo ładne, to włosy długie dodają urody, a poza tym oferują więcej możliwości związanych z fantazyjnymi uczesaniami. Pielęgnacja długich włosów wymaga więcej pracy, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić właśnie z powodu braku czasu. Chcesz mieć piękne włosy? Sprawdź, jak pielęgnować długie włosy.

1. Czego potrzebują długie włosy?
2. Co źle działa na długie włosy?
3. Jak pielęgnować długie włosy w domu?

Pielęgnacja włosów

Jeśli chodzi o odpowiednie podejście do długich włosów, to ich pielęgnacja jest dość wymagająca. Problemem długich włosów nie są jedynie rozdwojone końcówki. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba dbać o ich kondycję, zapewniając im nie tylko właściwe kosmetyki pielęgnacyjne, ale i witaminy na włosy (na przykład Kerabione). Im lepszy skład takich tabletek, tym mocniejszy efekt, którym będzie można się cieszyć. Dzięki suplementacji stan włosów ulega pozytywnym zmianom. Pielęgnacja długich włosów musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Czego potrzebują długie włosy?

Postawą właściwej pielęgnacji włosów jest oczywiście szampon z odżywką. Włosy można myć codziennie (ale nie jest to obowiązek). Włosy trzeba spłukiwać chłodną wodą. Mokre włosy powinny wysychać w sposób naturalny (można je osuszyć ręcznikiem). Suszarki do włosów zdecydowanie przyspieszają proces wysychania włosów, ale nie należy stosować zbyt gorącego strumienia powietrza. Do intensywnej pielęgnacji włosów można wprowadzić maski do regeneracji włosów. Można używać serum lub jedwab do ochrony końcówek przed rozdwajaniem się. Nie powinno się stosować do wiązania włosów gumek typu recepturki, gdyż włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Potrzebna będzie miękka gumka (trzeba sobie kupić cały zapas). Bardzo dobrym pomysłem są tabletki na włosy, które przyczyniają się do tego, że włosy są zdrowe. Trzeba również zadbać o cebulki — jeśli włosy wypadają w nadmiarze, warto zastanowić się nad przyczyną. Pomocne będą kosmetyki hamujące ich wypadanie lub konsultacje u dermatologa.

Co źle działa na długie włosy?

Długie włosy bardzo źle znoszą domowe eksperymenty z tanimi i niesprawdzonymi farbami do włosów czy płynami do „trwałej”. Źle dobrana farba może wygenerować więcej szkód niż korzyści. Włosy po takiej koloryzacji mogą być przesuszone na całej długości — nie wystarczy wówczas sięgnąć po odżywkę. Bardzo starannie trzeba podchodzić do wyboru produktów do koloryzacji. Na włosach od razu widać, że farbowanie włosów zostało źle przeprowadzone (zazwyczaj włosy wyglądają jak „siano”). Farba może też podrażnić skórę głowy. Najlepiej potrzeby włosów rozpozna profesjonalny fryzjer. Może zaproponować farbę, która zawiera ekstrakty roślinne i jest łagodna, dzięki czemu włosy będą w dobrej kondycji. Włosom może się przydać henna, która nie podrażnia skóry głowy, odżywia je i nadaje im naturalny wygląd. Problematyczne mogą w tym przypadku być siwe kosmyki — taki włos potrzebuje podwójnego farbowania za pomocą henny. Henna może być idealnym rozwiązaniem dla potrzeb włosów. Niestety, jej nakładanie bywa czasochłonne. Natomiast dzięki niej końcówki prezentują się dużo lepiej. Można też nakładać hennę bezbarwną jako wartościowy sposób na pielęgnację włosów i och odżywienie. Tak więc pielęgnacja włosów to spore wyzwanie, gdyż każdy musi osobiście sprawdzić, jakie produkty będą dobre.

Jak pielęgnować długie włosy w domu?

Pielęgnacja długich włosów to nie tylko zwracanie uwagi na końce. Faktycznie, o końcówki trzeba dbać w sposób szczególny, gdyż łamliwe i rozdwojone włosy nie wyglądają najlepiej. Jeśli chodzi o mycie, to można dopierać produkty w zależności od rodzajów posiadanych włosów (szampony do włosów cienkich, do włosów farbowanych, do włosów przetłuszczających się, z tendencjami do łupieżu). Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, rozczesz włosy za pomocą szczotki na przykład z naturalnego włosia — doda to efektu nabłyszczenia włosów, a poza tym zapewnia efekt masażu.