Umyte pędzle do makijażu leżą na stole

Artykuł partnera.

Pielęgnacja pędzli używanych do makijażu jest ważną kwestią – bez niej tracą swoje właściwości. W efekcie szybciej się zużywają, a na dodatek stają się źródłem zbierania bakterii. Przedstawiamy proste sposoby mycia pędzli do makijażu, które zapobiegną nieprzyjemnym skutkom używania brudnych narzędzi.

Etapy czyszczenia pędzli do makijażu

Czyszczenie rozpoczynamy od zamoczenia włókien w letniej wodzie. Temperatura wody jest ważna, ponieważ korzystanie z nieodpowiedniej wody może uszkodzić pędzel, czego skutkiem jest utrata pierwotnych właściwości. Następnie nałóż odrobinę mydła lub płynu micelarnego. Ważne jest, aby mydło było jak najbardziej delikatne i naturalne, dlatego zaleca się stosowanie mydła szarego.

Kolejnym krokiem jest ręczne wyczyszczenie i dokładne opłukanie pędzli po powstaniu piany z nałożonego produktu – pamiętaj podczas wykonywania tych czynności o unikaniu gwałtownych ruchów, które mogą uszkodzić włosie. Proces czyszczenia nie jest trudny i czasochłonny, a jego efekty zauważymy w dłuższym czasie użyteczności i poprawie aplikacji kosmetyków.

Nie zapomnij o unikaniu zamoczenia trzonka i skuwki – głównie drewniane elementy są narażone na deformację niszczącą cały pędzel.

Jak często myć pędzle?

Może się wydawać, że czyszczenie jest czynnością wykonywaną raz na długi czas, lecz prawdopodobnie będzie za późno, kiedy zauważymy, iż nie posiadają swoich pierwotnych właściwości. Jeśli nakładasz makijaż codziennie, comiesięczna pielęgnacja to zdecydowanie za mało.

Staraj się myć pędzle jak najczęściej, w szczególności po wykonaniu make-up’u. Rób to delikatnie i dokładnie, a włosie odwdzięczy się zachowaniem swoich właściwości. Niestety, ale pozostałości po nakładanym kosmetyku mogą zaschnąć po aplikacji oraz przeniknąć do innego kosmetyku nakładanego następnym razem. Brudne pędzle niosą za sobą wiele przykrych konsekwencji, a najgorsze z nich to powstawanie skupiska bakterii i negatywny wpływ na skórę. Możesz tego łatwo uniknąć – po prostu odpowiednio dbaj o swoje pędzelki.

Wirówka do mycia i suszenia – bezpieczna alternatywa ręcznego mycia

Chcesz zadbać o jakość swoich pędzli, lecz boisz się ich uszkodzenia i jednocześnie chcesz zaoszczędzić czas? Sklep manybeauty.pl posiada w swojej ofercie urządzenie umożliwiające szybkie i bezpieczne mycie. Bezprzewodowy gadżet umożliwia także suszenie, a całkowity proces czyszczenia kończy się w mgnieniu oka. Wirówka do mycia i suszenia nie łamie oraz nie wygina włosia, a także jest kompatybilna z każdym pędzlem.