Urodziny dziecka latem.

Urodziny to dla każdego dziecka szczególny dzień, dlatego z utęsknieniem czeka ono na tę jedyną w roku, wyjątkową datę. Tego dnia warto sprawić, by nasza pociecha czuła się się niepowtarzalnie, a obecność najbliższych oraz ulubionych kolegów będzie dla solenizanta najlepszym sposobem na świętowanie. Jeśli nasze dziecko obchodzi urodziny latem, doskonałym rozwiązaniem będzie zorganizowanie mu przyjęcia na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak przygotować je krok po kroku.

Lista gości

Bez względu na to, jaką formę będzie miało nasze przyjęcie, warto rozpocząć przygotowania do niego od stworzenia listy gości i wręczenia im zaproszeń. Po potwierdzeniu przez nich swojej obecności będziemy mogli przejść do kolejnych przygotowań, które będą wymagały wiedzy na temat liczby gości, na przykład podczas planowania menu czy miejsc przy stole.

Dobrym pomysłem będzie zaangażowanie malucha w samodzielne przygotowanie zaproszeń, dzięki czemu będzie on czuł odpowiedzialność za to zadanie i z pewnością poczuje się dzięki temu wyróżniony.

Przygotowanie miejsca na przyjęcie

Jeśli planujemy zorganizować przyjęcie we własnym ogrodzie, warto wcześniej zastanowić się, gdzie chcemy ustawić stoły, a gdzie wydzielić plac do zabaw. Warto pamiętać o tym, że na takim przyjęciu powinni być również inni rodzice, którzy pomogą zadbać o bezpieczeństwo pociech podczas zabawy. Dla nich także należy przygotować osobny stół z jedzeniem i napojami.

Jeśli chodzi o strefę przeznaczoną do spożywania posiłków, to powinna ona znajdować się w miejscu osłoniętym od wiatru, a najlepiej zadaszonym –  w razie mocnego słońca lub opadów deszczu. Zadbajmy o to, aby zarówno stoły, jak i krzesła trzymały się stabilnie podłoża, nie bujały się czy nie były ustawione pod kątem. Strefa zabawmy powinna natomiast być szczególnie ostrożnie rozplanowana. W jej pobliżu nie powinny znajdować się budynki, maszyny, urządzenia czy inne, niebezpieczne dla dzieci elementy. Teren powinien być ogrodzony i odizolowany od nadmiernego hałasu oraz spalin ulicznych.

Menu na przyjęcie

Pora na określenie menu na przyjęcie. Latem maluchy raczej nie są skore do zjedzenia obiadu, tym bardziej ciepłego, jednak warto zaplanować przynajmniej jeden pożywny posiłek, na przykład w formie pizzy, naleśników czy mini hot-dogów. Ponadto na stole powinno pojawić się kilka przekąsek słonych oraz słodkich. Sprawdzą się tu różnego rodzaju chipsy warzywne domowej roboty, paszteciki, paluszki, mini kanapki, a także ciasteczka owsiane, szaszłyki owocowe czy ciasto marchewkowe. Na stole nie może zabraknąć także zimnych napojów: wody mineralnej oraz owocowych, naturalnych soków.

Prezent urodzinowy

Punktem kulminacyjnym przyjęcia będzie wręczenie solenizantowi prezentu. Warto odpowiednio przygotować się do tej chwili i wybrać taki upominek, który wywoła prawdziwą radość na twarzy dziecka. Jeśli chodzi o prezent dla 5 latka, to może to być zdalnie sterowany robot, zestaw gier planszowych, rowerek czy hulajnoga. Ważne, abyśmy wcześniej upewnili się, że właśnie o takim prezencie marzy nasza pociecha.

Przyjęcie urodzinowe latem to świetny sposób na uczczenie urodzin naszej pociechy. Jeśli wszystko zorganizujemy zgodnie z powyższymi wskazówkami, uśmiech i radość dziecka gwarantowane.