ciemne paznokcie hybrydowe

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdego człowieka, chociaż to przede wszystkim panie zwracają na to szczególną uwagę. Nic więc dziwnego, że same starają się o nienaganny wygląd. Nie zawsze można jednak pochwalić się estetyczną płytką paznokcia. Zdarza się też, że paznokcie są kruche, mają tendencję do rozdwajania się. Niektóre panie mogą tylko pomarzyć o długich paznokciach, gdyż bardzo trudno o ich zapuszczenie. Z pomocą przychodzą lakiery hybrydowe, którymi można wzmocnić płytkę paznokcia i nawet wydłużyć ją.

Decydujesz się na lakiery hybrydowe? Pamiętaj o kilku istotnych kwestiach

Manicure hybrydowy prezentuje się rewelacyjnie i jest niezwykle trwały pod warunkiem, że zostanie prawidłowo wykonany. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z nieestetycznym wyglądem, nawet odpadaniem lakieru. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie paznokci do tego typu manicure. Nie można zapomnieć o odsunięciu skórek lub wycięciu ich w umiejętny sposób. Karygodne byłoby uszkodzenie skórek, ale niestety nierzadko do tego właśnie dochodzi. Najlepiej posiłkować się drewnianym patyczkiem lub radełkiem. W przypadku cążek wzrasta ryzyko uszkodzenia skórek. Są też dostępne specjalne preparaty do ich usuwania. Kolejnym etapem będzie opiłowanie paznokci, nadając im preferowany kształt. Potem trzeba płytkę zmatowić, posiłkując się blokiem polerskim, robiąc to delikatnie i dokładnie. Końcowym etapem będzie pokrycie paznokci cleanerem, aby nie było na nich żadnych pyłków ani tłustych substancji. Na tak przygotowanej powierzchni lakier hybrydowy będzie się świetnie trzymać.

Na trwałość manicure hybrydowego wpływa wiele czynników. Podstawą będzie oczywiście kupienie wysokiej jakości lakieru i lampy. Kolejną kwestią jest prawidłowe zrobienie hybryd. Ważne będzie nieprzesadzanie z ilością lakieru. Wszystkie nakładane warstwy trzeba zawsze utwardzić pod lampą, nigdy nie wolno pomijać tego kroku. Obowiązkowo trzeba trzymać się zaleceń producenta odnośnie czasu trzymania hybryd pod lampą. Lakier hybrydowy musi być nakładany dokładnie na płytkę, a nie naskórki. Z kolei brzegi paznokci należy zabezpieczyć. Przed aplikacją docelowego koloru na paznokciach musi znaleźć się najpierw baza do hybryd. Po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru trzeba ją utwardzić topem.