Kobieta ma w dłoniach serum z ceramidami

Ceramidy to jeden z najciekawszych składników kosmetyków, które zyskują popularność w ostatnim czasie. Ich właściwości są naprawdę interesujące, dlatego warto poznać je nieco lepiej. W naszym tekście dowiesz się, dlaczego warto stosować serum z ceramidami!

Ceramidami nazywa się szeroką grupę lipidów, czyli organicznych związków chemicznych z grupy lipidów (tłuszczów). Zadaniem tych cząsteczek jest przede wszystkim ochrona komórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są one odpowiedzialne za utworzenie specjalnej warstwy błony komórkowej, która ochrania wewnętrzne warstwy przed zniszczeniem. Ceramidy w kosmetyce są więc wykorzystywane jako składniki o działaniu silnie regenerującym i chroniącym przed uszkodzeniami. Dowiedz się nieco więcej o ich właściwościach!

Dlaczego brak ceramidów w skórze jest niepożądany?

Brak ceramidów lub ich niedobór może mieć negatywne skutki objawiające się w wyglądzie i kondycji skóry. Za ich niszczenie odpowiedzialne są różnego rodzaju substancje myjące (najczęściej zwane SLS), które można znaleźć w mydłach, żelach do mycia, a także artykułach chemii gospodarczej.

Ich częste stosowanie bez odpowiedniej ochrony może przyspieszyć starzenie się skóry. Jest ona widocznie bardziej wiotka, a do tego może być bardziej podatna na różnego rodzaju podrażnienia.

Szczególnie często skóra cierpi zimą i jesienią, kiedy temperatury są niskie, a dodatkowo dokucza nam silny wiatr. Również promieniowanie UV działa negatywnie na cerę, dlatego uzupełnianie ceramidów jest naprawdę istotne.

Jakie działanie na skórę mają kosmetyki z ceramidami?

Ceramidy pozwalają efektywnie nawilżyć skórę, dzięki czemu przestaje ona być przesuszona. Redukuje także wrażenie nieprzyjemnego napięcia, ale przy tym zapewnia elastyczność włóknom skóry. Nie staje się ona zatem pomarszczona. To sprawia, że o zawartość ceramidów powinny zadbać przede wszystkim osoby z cerą dojrzałą.

Oprócz tego ceramidy dbają o stworzenie i utrzymanie odpowiedniej warstwy hydrolipidowej odpowiedzialnej za utrzymanie wody w skórze, a nie jej utratę. Dzięki temu możliwe jest głębokie odżywienie wszystkich komórek, nawet tych w głębszych partiach skóry.

Kto powinien stosować kosmetyki z ceramidami?

Wspominaliśmy już, że kosmetyki z dodatkiem ceramidów są szczególnie polecane osobom z cerą dojrzałą. Chodzi tutaj o osoby po 40. – właśnie wtedy produkcja ceramidów w skórze się zatrzymuje i trzeba zadbać o dostarczenie ich z zewnątrz.

To nie znaczy jednak, że osoby młodsze nie mogą kupować produktów z tymi składnikami. Warto w nie zainwestować szczególnie wtedy, gdy zmagasz się z dużymi przesuszeniami lub podrażnieniami. Także negatywny wpływ stresu czy zmęczenia oraz przedwczesne zmarszczki sprawiają, że kuracja ceramidami może być dobrym pomysłem.

Ceramidy – serum o skoncentrowanym i wyjątkowo dobrych właściwościach

Serum to kosmetyk o bardzo skoncentrowanym składzie, co przekłada się na intensywne działanie. Pozwala na szybkie i efektywne odżywienie zmęczonej cery, zatem może być zastosowany jako środek na duże potrzeby.

Ceramidy w skoncentrowanej formie serum to świetne rozwiązanie dla osób zmagających się ze znacznymi problemami z cerą.

Dlaczego warto stosować serum z ceramidami?

Serum z ceramidami dociera do głębokich partii skóry. To dotarcie do źródła problemów, nie samo leczenie objawów. Pomagają także zatrzymać wodę w skórę, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie naturalnego nawilżenia. Zabieg ten pozwala na uniknięcie skutków przesuszenia. Oprócz tego serum działa na skórę stymulująco, ponieważ skłania ją do samodzielnej regeneracji. W przyszłości będzie ona zatem bardziej odporna na zniszczenia.

Serum z ceramidami to najlepszy kosmetyk nawilżający na rynku. Warto go zastosować przede wszystkim w sytuacjach wymagających intensywnej pomocy.