Stylistka rzęs przykleja rzęsy klientce

Wykonywanie rzęs to pracochłonne zajęcie, które wymaga dużo uwagi oraz skupienia. Dla komfortu swojego oraz klientek warto ułatwiać sobie pracę i korzystać z dostępnych gadżetów i akcesoriów, które są pomocne w trakcie wykonywania zabiegu. Jakie dodatkowe przedmioty, warto mieć w swoim salonie?

Przy stylizacji rzęs stosuje się wiele podstawowych akcesoriów, które są dobrze znane wszystkim stylistkom i praca bez ich użycia jest niemożliwa. Jednak nie tylko pęsety, kleje i dobre światło będzie pomocne podczas wykonywania zabiegu.

Okulary powiększające – do czego służą?

Żeby cały proces przebiegał sprawniej, a praca była wykonana dokładnie, warto zainwestować w okulary powiększające. Przede wszystkim pomogą odciążyć oczy od nadmiernego wytężania wzroku. Okulary powiększające gwarantują dużo większą precyzję wykonywanej pracy. Jakie są ich główne zalety?

  • Są bardzo lekkie i wygodne.
  • Posiadają wbudowaną lampkę.
  • Można je nosić razem z okularami korekcyjnymi.
  • Pozwalają dopasować odpowiednie dla stylistki przybliżenie.
  • Są regulowane i łatwo dopasować je do głowy.

Jakiego gadżetu warto używać, żeby ułatwić sobie nakładanie kleju do rzęs?

Klasyczna podstawka do kleju nie zawsze okazuje się praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Wiele stylistek korzysta z gadżetu, jakim jest pierścionek do kleju. Zazwyczaj jest to biała nakładka na palec, na której bardzo wyraźnie widać ciemny klej. Może on być jednorazowy, chociaż coraz częściej korzysta się z pierścionków z wymiennymi wkładami. Pierścionek do kleju znacznie skraca czas wykonywanego zabiegu i ułatwia pracę stylistce, która ma bardzo łatwy dostęp do kleju. Dużym plusem jest to, że można używać go również do pigmentu podczas stylizacji brwi.

Gadżet niezbędny w pracy każdej stylistki – mikroszczoteczki.

Korzystanie z jednorazowych materiałów bardzo usprawnia i ułatwia wykonywanie stylizacji rzęs. Produkty nie tylko nie wymagają sterylizacji, ale też nie trzeba ich czyścić po użyciu. Po prostu wystarczy wyrzucić zużyty przedmiot do kosza i użyć następnego, nowego i gotowego do pracy produktu. Najlepszym przykładem takiego rozwiązania są mikroszczoteczki. Są to aplikatory bezwłókienkowe, dzięki czemu nie ma ryzyka pozostawienia przez nie włosków czy pyłków na skórze i powiece klientki. Są to bardzo precyzyjne akcesoria, które pomagają w pracy w salonie, jak i mobilnym stylistkom. Mikroszczoteczki, są bardzo uniwersalnym produktem, który można wykorzystywać na wiele sposobów. Zazwyczaj służą one do odtłuszczania rzęs po uprzednim nałożeniu na nie specjalnego środka. Mogą też skutecznie zbierać nadmiar kleju, bez naruszenia estetyki pracy. Większość stylistek nie wyobraża sobie bez nich ściągania sztucznych rzęs, ponieważ bardzo pomagają one zrobić to w precyzyjny i bardzo delikatny sposób. 

Dzięki popularnym akcesoriom, można w znaczny sposób poprawić efekty swojej pracy, ale też zadbać o jej komfort, co jest bardzo ważne podczas długich i wymagających precyzji zabiegach.