Kobieta na zabiegu regeneracyjnym skóry po lecie

Plażowanie, opalanie się, dużo czasu spędzanego na świeżym powietrzu, ciepły letni wiatr… To, co kochamy w miesiącach wakacyjnych, niestety nie sprzyja naszej skórze. Po lecie często jest ona przesuszona, podrażniona, łuszczy się i pojawiają się na niej przebarwienia. Pomóc może kompleksowa regeneracja skóry po lecie, obejmująca zarówno odpowiednią pielęgnację domową, jak i profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Lato to czas urlopów, odpoczynku, wakacyjnych wyjazdów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to jednak łatwy okres dla naszej skóry. Niekorzystnie na jej kondycję wpływają bowiem zarówno ekspozycja na promieniowanie słoneczne, kontakt ze słoną morską wodą lub chlorowaną wodą w basenie, a także ciepły, ale zarazem suchy letni wiatr. Wszystko to może spowodować przesuszenie i podrażnienie cery, jej łuszczenie się, a nawet pojawienie się przebarwień. Dlatego warto zadbać o kompleksową regenerację skóry po lecie.

Po pierwsze – oczyszczenie i złuszczenie

Pierwszym krokiem w powakacyjnej pielęgnacji twarzy powinno być jej dogłębne oczyszczenie i złuszczenie. Pozwoli to na pozbycie się martwego naskórka, odświeżenie cery, zniwelowanie niedoskonałości w postaci rozszerzonych porów, krost i grudek, a także wyrównanie kolorytu skóry.

Możliwości w tym zakresie mamy naprawdę wiele. W domowym zaciszu można sięgnąć po dopasowany do potrzeb skóry peeling (drobno- lub średnioziarnisty, enzymatyczny) albo maseczki łączące właściwości oczyszczające i złuszczające. Dobrym pomysłem są także profesjonalne zabiegi na twarz z zakresu medycyny estetycznej. W celu oczyszczenia cery, złuszczenia martwego naskórka, uregulowania pracy gruczołów łojowych, redukcji przebarwień i niedoskonałości zaleca się zabiegi kwasami na twarz – np. wykonywane w klinice ESTELL w Warszawie peelingi chemiczne Sesderma, podczas których wykorzystuje się m.in. kwasy migdałowy, salicylowy oraz pirogronowy. Są to zabiegi bezpieczne i skuteczne, a przeprowadzone w serii zapewniają długotrwały efekt oczyszczonej, gładkiej i odświeżonej cery.

Po drugie – krem i zabieg nawilżający

Kolejny krok w kompleksowej regeneracji skóry po lecie to jej nawilżanie – i to bez względu na to, jaki mamy rodzaj cery. Potrzebuje tego zarówno skóra sucha, jak i wrażliwa, mieszana, a także tłusta. Do codziennej pielęgnacji warto używać kremu zawierającego składniki o właściwościach wiążących wodę oraz nawilżających, np. kwas hialuronowy, masło shea, alantoinę, D-panthenol oraz witaminy A, C i E.

Z pewnością nie zaszkodzi także profesjonalny zabieg nawilżający, np. mezoterapia z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego i składników aktywnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb cery. Nawilży on skórę, poprawi jej jędrność i elastyczność, a nawet zniweluje drobne zmarszczki.

Po trzecie – redukcja przebarwień

Jak już wspomniano, częstą niechcianą „pamiątką” po wakacjach są przebarwienia cery, którym sprzyjają zwiększona ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne i stosowanie niektórych leków. Na ich trwałą redukcję oraz wyraźne wyrównanie kolorytu skóry pozwolą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

W klinice ESTELL osobom borykającym się z przebarwieniami posłonecznymi polecane są zabiegi laserowe. Jednym z najskuteczniejszych urządzeń w tym zakresie jest laser tulowy Lavieen, który łączy w sobie zarówno cechy technologii ablacyjnych, jak i nieablacyjnych. Emituje on duże dawki energii, która wnika w głębokie warstwy skóry, powodując jej gruntowną przebudowę. Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu, a cała przebudowa cery trwa około 8 tygodni. Co ważne, dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom laser tulowy Lavieen działa bardzo delikatnie, a pacjent nie wymaga rekonwalescencji.