gotowanie

Wykształcenie kulinarne to początek ciekawej drogi zawodowej, na jaką decyduje się kucharz. Czy jednak dyplom oznacza koniec etapu edukacji? Na pewno nie. Dobry fachowiec uczy się przez całe życie. Pomagają mu w tym kursy, szkolenia, lub miejsca takie, jak portal gastronomiczny.

Specjalista od przygotowywania posiłków

Trudno sobie wyobrazić profesjonalny punkt gastronomiczny bez kucharza. To na jego barkach spoczywa przygotowywanie posiłków dla gości restauracji. Bardzo często do jego obowiązków dochodzi komponowanie karty dań, zakup produktów spożywczych i nadzór nad finansami, przeznaczonymi na produkty spożywcze. Kucharz ocenia też stany magazynowe, pilnuje estetyki podawania dań, rozdziela obowiązki pomiędzy swoich pomocników. Bazuje na wiedzy, jaką nabył w szkole, ale uczy się nadal. Do dokształcania świetnie nadaje się portal gastronomiczny. To solidna porcja eksperckiej wiedzy, podana w przystępnej formie.

W zgodzie z nowymi trendami

Wydaje ci się, że w kulinariach odkryto już prawie wszystko? Co jakiś czas pojawiają się nowe metody obróbki termicznej, jak gotowanie próżniowe, zwane też sous vide. To specjalny sposób przygotowania posiłków, wkładanych do folii. Obróbka przypomina nieco duszenie się we własnym sosie. Potrawa ma niewielką ilość tłuszczu, jest też pozbawiona dostępu do powietrza. Modne metody gotowania czasem trafiają do podręczników. Wiele z nich przemija, co nie oznacza, że gdy są modne, kucharz nie musi ich znać. Portal gastronomiczny często opisuje modne trendy żywieniowe. Zdradza tajniki technik smażenia nie tylko z kuchni polskiej.

Definicje, techniki, nowinki

Czy smażenie musi być niezdrowe? Jakiego typu frytury stosuje się współcześnie? Na czym polegają zmiany w składzie tłuszczów? Na te i wiele innych pytań odpowiada portal gastronomiczny. Wiele z takich miejsc skupia się na produktach konkretnej firmy. Warto je śledzić, zwłaszcza jeśli nasz restauracja bazuje na nich. W ten sposób firmy starają się w przystępnej formie przybliżyć swoje produkty. Podpowiadają, jak można ich użyć, podają sposoby podania potraw. Wiedza, jaką można nabyć, przydaje się nie tylko kucharzom, ale też cukiernikom, piekarzom oraz zwykłym amatorom gotowania.

Na jakim oleju smażyć?

O smażeniu nie bez powodu mówi się, że to ulubiona forma obróbki termicznej Polaków. Dietetycy zwykle go nie rekomendują, choć ta opinia może się zmienić. Nowoczesne smażenie nie obciąża aż tak układu pokarmowego, jak kiedyś. Portal gastronomiczny, zajmujący się tłuszczami, łatwo wyjaśnia, jakie zaszły zmiany. Czym zastąpiono dotychczasowe produkty i jaki uzyskano efekt? Które z tłuszczy nadają się do dań wegetariańskich, a nawet wegańskich? Zwłaszcza te ostatnie pytania często padają ze strony klientów restauracji.

Od kucharza wymaga się nie tylko konkretnych umiejętności. Musi on też mieć absolutną wiedzę na temat wszystkiego, co powstaje w jego kuchni.