Zabiegi na cellulit to skuteczny sposób

Cellulit, nazywany też „pomarańczową skórką” to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet (według statystyk nawet 80–90%). Nic więc dziwnego, że niestrudzenie testujemy różne sposoby na to, jak się pozbyć cellulitu. W poniższym artykule prezentujemy pięć sprawdzonych zabiegów, które umożliwiają Ci skuteczne usunięcie cellulitu.

Usuwanie cellulitu – czym właściwie jest cellulit?

Cellulit to typowo kobiecy problem estetyczny („pomarańczowa skórka” u mężczyzn to raczej rzadkość). Jest to zaburzenie występujące w obrębie tkanki podskórnej. Objawia się wypukłościami, wgłębieniami i pofałdowaniami widocznymi na skórze. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Powody jego powstawania nie są do końca jasne – najczęściej mówi się o nieodpowiedniej diecie, braku ruchu, nadmiernym otłuszczeniu skóry i predyspozycjach genetycznych.

Wyróżnia się trzy typy cellulitu:

  • Wodny – jest efektem zatrzymania wody w organizmie, blokującej swobodny przepływ krwi i limfy. Spowodowany jest najczęściej zaburzeniami gospodarki hormonalnej i siedzącym trybem życia. Charakterystyczną cechą tej postaci cellulitu jest bolesność przy dotyku.
  • Tłuszczowy – jest efektem przedostania się komórek tłuszczowych do warstw skóry właściwej. Charakteryzuje się utratą napięcia i jędrności skóry. Jest rozległy, z wyraźnym pofałdowaniem i obrzmieniem tkanki podskórnej. Wyróżnia go to, że w przeciwieństwie do cellulitu wodnego nie jest bolesny.
  • Cyrkulacyjny (mieszany) – u tej samej osoby w różnych obszarach ciała obserwuje się zarówno postać wodną, jak i tłuszczową.

Aby zabieg usuwania cellulitu przyniósł oczekiwane skutki, powinien zostać dobrany do jego typu. Dlatego przed wyborem zabiegu bardzo ważna jest prawidłowa ocena rodzaju i stopnia cellulitu przez doświadczoną osobę.

Skuteczne zabiegi na cellulit

  • Accent Prime – nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje działanie ultradźwięków i fal radiowych. Przyspiesza krążenie krwi i limfy oraz poprawia metabolizm skóry. Stymuluje układ limfatyczny do szybkiego usuwania tłuszczu i detoksykacji organizmu. Sprawdza się w leczeniu wszystkich typów cellulitu.
  • Mezoterapia Alidya – iniekcyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na wstrzyknięciu w skórę preparatu o właściwościach chelatacyjnych – wyłapuje szkodliwe jony żelaza i rozpuszcza toksyny zmagazynowane w tkankach. Nie tylko usuwa cellulit, ale też hamuje jego dalszy rozwój.
  • Zabieg Onda z wykorzystanie mikrofal – umożliwia jednoczesne wyszczuplenie ciała, ujędrnienie skóry oraz likwidację cellulitu w każdym stopniu zaawansowania.
  • Storz Medical z wykorzystaniem fali akustycznej – to jeden z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów na cellulit tłuszczowy. Fala akustyczna redukuje tkankę tłuszczową skumulowaną pod skórą w postaci „pomarańczowej skórki”, pobudza komórki do regeneracji i ujędrnia ciało. Radzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi formami cellulitu (w III i IV stopniu zwłóknienia).
  • Drenaż limfatyczny – zabieg oparty na intensywnym masażu sekwencyjnym. Szczególnie polecany do usuwania cellulitu wodnego, ponieważ odblokowuje przepływ limfy, co stanowi jeden z głównych problemów tej postaci cellulitu.

Który sposób na cellulit wybrać?

Wybór odpowiedniego zabiegu antycellulitowego najlepiej pozostawić specjaliście. Skuteczna terapia „pomarańczowej skórki” wymaga bowiem indywidualnego podejścia. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej powinien dobrać metodę usuwania cellulitu po dokładnym zbadaniu skóry i wywiadzie na temat naszego stanu zdrowia. Zweryfikuje, czy nie istnieją przeciwwskazania do danego zabiegu. Dzięki dobremu dopasowaniu terapii możliwe jest przeprowadzenie skutecznej terapii antycellulitowej.

Aby efekty zabiegu były trwałe, ważne jest również odpowiednie postępowanie po zabiegu. Oprócz stosowania się do zaleceń specjalisty musisz również zadbać o zdrową dietę, odpowiednie nawadnianie organizmu oraz regularną aktywność fizyczną. Bez tego „pomarańczowa skórka” może szybko powrócić.

Jeżeli poszukujesz najskuteczniejszej metody usuwania cellulitu dla siebie, to koniecznie zasięgnij fachowej opinii ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie.