Kobieta korzysta z pianki brązującej do ciała

Czy można mieć piękną opaleniznę bez narażania skóry na działanie promieniowania UV? Oczywiście! Nowoczesne kosmetyki brązujące zapewniają naturalny efekt i pozwalają cieszyć się brązowym odcieniem skóry. Mają one różne formuły. Dziś sprawdzamy, czym charakteryzuje się pianką brązująca i czy warto jej użyć.

Jest lekka jak chmurka

Stosowanie niektórych kosmetyków brązujących bywa uciążliwe. Mają one gęstą konsystencję, która nie ułatwia aplikacji. Co więcej, pozostawiają one smugi. Lekką piankę znacznie łatwiej się rozprowadza. Dzięki takiej konsystencji można ją równomiernie rozsmarować na skórze i pozostawić do wchłonięcia. Jest przyjemna w użyciu i nie stwarza żadnych problemów z aplikacją.

Może być pełna naturalnych składników

Formuła najlepszych pianek brązujących oparta jest na naturalnych składnikach. Ich receptury zawierają ekstrakty i oleje roślinne, a także składniki takie, jak kwas hialuronowy. Dzięki temu mają pozytywny wpływ na skórę. Jakie składniki można znaleźć w piance brązującej? Ekstrakt z nasion chia, ekstrakt z kurkumy cz mango, a także olej ze słodkich migdałów. Taki skład jest bezpieczny dla skóry i wspiera jej prawidłowe funkcjonowanie.

Daje naturalny efekt opalenizny dzięki erytrulozie

Jeśli pianka brązująca jest naturalna, jaki składniki odpowiada za efekt brązowienia skóry? To erytruloza, która została odkryta całkiem niedawno i stanowi doskonały zamiennik dla wytarzanego syntetycznie dihydroksyacetonu (DHA). Erytruloza to składnik organiczny. Jej działanie zapewnia skórze bardzo naturalny kolor opalenizny. Skóra wygląda niczym muśnięta słońcem. Jest naturalnie złocista i pozbawiona niechcianych smug i przebarwień. Działanie takie jest możliwe dzięki stabilności tego składnika, który wnika wolniej i głębiej w skórę. Co prawda na efekty działania erytrulozy trzeba poczekać zwykle około doby, ale są one warte oczekiwania. Obecność erytrulozy w piance brązującej to z pewnością wielki jej plus, dlatego warto wybierać takie kosmetyki, których działanie oparte jest właśnie na tym składniku.

Opala i pielęgnuje

Naturalna pianka brązująca, dzięki swojej recepturze, nie ogranicza się do zmiany koloru skóry, co oczywiście jest jej głównym zadaniem, ale nie jedynym. Moc naturalnych składników w jej wnętrzu kompleksowo na skórę oddziałuje. Nawilża ją, koi, ujędrnia i odżywia, wzmacnia działanie warstwy hydrolipidowej. Pianka brązująca przy każdej aplikacji wpływa korzystnie na skórę, przeciwdziałając procesom starzenia.

Czy zatem warto stosować piankę brązującą? Oczywiście! Trzeba jednak zwracać uwagę na skład produktu, jaki się wybiera. Najlepsze są kosmetyki o naturalnym składzie, z dodatkiem erytrulozy, które jednocześnie upiększają i pielęgnują skórę.