Kobieta po zabiegu medycyny estetycznej stoi przed lustrem

Medycynę estetyczną jeszcze kilkanaście lat temu utożsamialiśmy przede wszystkim z zabiegami adresowanymi do najbardziej zamożnej części społeczeństwa – zwłaszcza kobiet. Ostatnie lata przyniosły jednak całkowitą zmianę w postrzeganiu zabiegów z kwasem hialuronowym i innych mających na celu poprawę urody. Spory wpływ na to miało na pewno powstanie wielu klinik połączone z obniżeniem cen. W efekcie zabiegi – zarówno te chirurgiczne, jak i bez użycia skalpela – stały się dostępne dla większej liczby osób.

Medycyna estetyczna. Rośnie zainteresowanie zabiegami w klinikach chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna i szeroko pojęta medycyna estetyczna oferują szeroki zakres zabiegów, dzięki którym możliwe jest kompleksowe poprawienie urody oraz profilaktykę starzenia skóry. Coraz więcej klinik oraz przystępne ceny sprawiają, że na skorzystanie z ich oferty decyduje się coraz więcej osób. Wśród nich oczywiście dominują kobiety, ale również coraz więcej mężczyzn wybiera takie zabiegi jak usuwanie blizn potrądzikowych czy zmarszczek z wykorzystaniem takich preparatów jak toksyna botulinowa.

Zabiegi medycyny estetycznej. Co oferują pacjentom kliniki zajmujące się kosmetologią?

Medycyna estetyczna wielu osobom niezwiązanym bezpośrednio lub pośrednio z tą branżą nadal kojarzy się przede wszystkim z zabiegami chirurgicznymi. Tymczasem coraz więcej zabiegów przebiega bez użycia skalpela. Chodzi tu między innymi o aplikację różnego rodzaju preparatów mających powstrzymać procesy starzenia lub usunąć rozmaite niedoskonałości skóry. Często zawierają one skutecznie likwidujący zmarszczki kwas hialuronowy, wspomnianą już toksynę botulinową czy różnego rodzaju kwasy kosmetyczne.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Powiększanie ust, usuwanie przebarwień i i nie tylko

Jeśli chodzi o to, które zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną cieszą się największym zainteresowaniem ze strony pacjentów, warto wspomnieć przede wszystkim o:

  • mezoterapii igłowej;
  • powiększeniu ust;
  • botoksie, czyli ostrzykiwaniu toksyną botulinową;
  • liposukcji (odsysaniu tkanki tłuszczowej);
  • radiofrekwencji mikroigłowej.

Zabiegi medycyny estetycznej – skuteczność, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Wybierając placówkę, w której zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegów, warto sprawdzić, co na jej temat sądzą poprzedni pacjenci. Ich opinie pozwalają łatwo ocenić, czy w danej klinice będziemy czuli się dobrze. Szczególną uwagę zwróćmy na profesjonalizm personelu, holistyczne podejście do pacjenta, bezpieczeństwo zabiegów oraz dobrą atmosferę.