Kobieta po wieczornej pielęgnacji cery

Odpowiednia pielęgnacja to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu przez wiele lat. Jednak samo mycie skóry twarzy stanowczo nie wystarczy – zabieg wieczorny, tak samo jak dzienny, powinien odbywać się w kilku krokach. Jakich?

Krok 1: demakijaż

Pozbycie się makijażu, który towarzyszył nam przez cały dzień, jest podstawowym krokiem wieczornej pielęgnacji. Jednym z niewybaczalnych błędów jest pozostawienie makijażu na noc. Skutkuje to zatkaniem porów i oczywiście ryzykiem pojawienia się wyprysków. Demakijaż należy wykonywać łagodnym środkiem do tego przeznaczonym – płynem, kremem czy olejkiem. Wykonuj go tak długo, aż płatek kosmetyczny będzie czysty.

Krok 2: oczyszczanie

Chociaż po demakijażu skóra jest już czystsza, nadal potrzebuje dogłębnego oczyszczania. Oczywiście dostosowanego do potrzeb naszej skóry. Pamiętaj, by czyścić skórę wybranym kosmetykiem przez minimum minutę – pozwól substancjom zawartym w płynie, piance czy kremie zacząć działać.

Krok 3: tonizowanie

Często zapominamy o tym kroku, zwłaszcza wieczorem. Tonik ma za zadanie przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych poprzez wyrównanie pH naskórka. Tonik najlepiej nakładać bezpośrednio na skórę, nie zaś na płatek kosmetyczny, a następnie lekko go wklepać.

Krok 4: serum

Serum jest kosmetykiem, który skupia się na konkretnym problemie naszej skóry – zbyt niskim nawilżeniu, wypryskach, zatkanych porach, sińcach pod oczami. Jego skondensowana formuła umożliwia zniwelowanie mankamentów. Wymaga to jednak regularnego stosowania. Dlatego serum powinno być nakładane co wieczór.

Krok 5: krem

Krem na noc to niezwykle ważny element wieczornej pielęgnacji. Działa wtedy, gdy śpimy, chłonąc wszystkie znajdujące się w kosmetyku substancje. Jego głównym zadaniem jest głębokie odżywienie skóry. Najczęściej krem na noc jest dużo gęstszy, niż krem na dzień – nie musimy bowiem przejmować się świecącym się naskórkiem, którego za wszelką cenę unikamy w trakcie dnia.

Wieczorna pielęgnacja powinna polegać jednak nie tylko na ochronie twarzy, ale całego ciała. Dlatego co wieczór warto pamiętać o tym, by co wieczór nakładać na skórę wybrany krem do ciała, wspierający nawilżenie i jędrność naskórka.