Mężczyzna w modnej fryzurze ułożonej na pomadzie

Spędzasz w pracy większość dnia, po czym padasz na łóżko, by oddać się krótkiemu snu, a następnie słyszysz budzik i ustawiasz drzemkę. Potem w popłochu zaczynasz zbierać się do pracy. Jeśli taki schemat nie jest Ci obcy, to na pewno często miewasz tzw. bad hair day. Dlatego dziś postanowiliśmy pomóc Ci w dokonaniu wyboru najwygodniejszej fryzury, która nie będzie wymagała długiego układania przed lustrem, a czasem nie będzie wymagała go wcale…

Fryzura na Kojaka, czyli wybór mężczyzn z przerzedzającymi się włosami

Pierwsza fryzura dla zabieganych jest fryzurą tylko z definicji, bo to po prostu wygolona głowa. Oczywiście mając gęste włosy trudno zdecydować się na tak radykalny krok, bo są inne sposoby, by zrobić sobie wygodną fryzurę. Ale już dla mężczyzn, którzy mają przerzedzające się włosy taka „fryzura” świetnie się sprawdzi. W końcu zawsze można zapuścić do tego gęsty zarost. Choć dla zabieganych być może nie będzie to najlepsza opcja, bo jednak o brodę trzeba dbać. Ale już mała bródka czy kilkudniowy zarost nie będzie wymagał tylu zabiegów, bo wystarczy wetrzeć we włoski odrobinę olejku do brody.

Quiff, czyli coś dla facetów z zakolami

Jeśli problemem nie jest jeszcze łysina na środku głowy, a raczej zakola, to doskonałym wyborem będzie Quiff. Jest to fryzura w przypadku której mamy krótko przystrzyżone boki i dłuższe włosy na czubku głowy. Można ją układać do tyłu, lekko podnosząc u nasady. W przypadku dobrego cięcia ułożenie tej fryzury trwa zaledwie kilka minut, zatem na pewno sobie z tym poradzisz. Wystarczy dobra pomada do włosów męskich i szczotka. Gdy twoje włosy nie są podatne na układanie, wybierz dodatkowo prestyler. Nałóż go na wilgotne włosy, następnie susz układając je do tyłu, a na końców wetrzyj ulubioną pomadę dla facetów. Taka fryzura może być stylowa i elegancka, ale sprawdzi się też dobrze na co dzień. Podniesione włosy odwrócą uwagę od pojawiających się zakoli. Oczywiście na taką fryzurę mogą też zdecydować się mężczyźni z gęstymi włosami.

Fryzura militarna, dla tych którzy za grzebieniem nie przepadają

Trzecia propozycja dla zabieganych to fryzura militarna. Jej wykonanie oczywiście jest banalne. Wystarczy bowiem ustawić trymer do włosów na właściwy zakres i już można przystąpić do jej wykonania. Oczywiście lepiej jest oddać się w ręce fryzjera, który zrobi to lepiej. Może np. zróżnicować nieco długości trymowania albo wyciąć wzorki z boku czy z tyłu głowy, aby urozmaicić tę fryzurę. Zaletą takiego cięcia jest fakt, że nie musisz się czesać. Zatem wstajesz opłukujesz twarz wodą, wykonujesz inne podstawowe czynności higieniczne i już jesteś gotów na codzienne wyzwania.

Undercut czyli ostre cięcie z podniesioną górą do ułożenia w kilka minut

Jeśli szukasz fryzury łatwej w układaniu, to kolejną propozycją dla Ciebie może być undercut. To kolejna fryzura w przypadku której mamy krótkie przystrzyżenie, ale sięgające skroni i dłuższą górę. Górne włosy na czubku głowy są niczym czapeczka i zasłaniają krótką część skroniową. Tym undercut różni się od pompadoura. Undercut można układać na różne sposoby. Klasyczne ułożenie, to oczywiście zaczesanie włosów do tyłu. Można również undercut zaczesywać na bok. Na pewno sprawdzi się tutaj niezawodna pomada do włosów męskich. Taka fryzura jest jeszcze łatwiejsza do ułożenia niż Quiff, a jeśli nadal nie kojarzysz jak będzie wyglądać i chcesz to sobie zwizualizować, to sprawdź jaką fryzurę miał Brad Pitt w filmie „Furia”. To zresztą nieprzypadkowy wybór bowiem taka fryzura była modna właśnie w latach 30-tych i 40-tych.

Messy hair, którego nawet nie trzeba stylizować

Ostatnia propozycja jest dość charakterystyczna, a mowa o messy hair. W tym przypadku włosy powinny być krótsze bo bokach, krótsze z tyłu i dłuższe w kierunku linii włosów z przodu. Dzięki temu włosy będą mogły opadać na czoło i tworzyć efekt bałaganu. Grzywka powinna kończyć się nad linią brwi. Fryzjer aby uzyskać taką fryzurę stosuje techniki punktowego cięcia. Po umyciu włosów możesz wykorzystać niewielką ilość pomady dla facetów i wcierać w tył włosów, a następnie przesuwać się do przodu, tworząc artystyczny nieład. Po wstaniu z łóżka fryzura może być niemal wystylizowana, wystarczy tylko nadać jej trwałość.

Fryzury męskie dla zabieganych mogą być wygodne, ale i efektowne. Wybierz coś dla siebie i ciesz się szybkością układania.