Mężczyzna zastanawia się nad SMP

Mikropigmentacja skóry głowy może być stosowana w leczeniu wielu różnych rodzajów wypadania włosów. Jest to powszechnie stosowany zabieg do maskowania przerzedzonych włosów, a także łysienia typu męskiego i innego rodzaju. Te zabiegi działają najlepiej, gdy twoje istniejące włosy mogą łączyć się z tymi małymi tatuażami na skórze głowy i mogą wyglądać mniej naturalnie, jednak nie jest to konieczne. Mikropigmentacja włosów staje się coraz popularniejsza przede wszystkim wśród mężczyzn.

W sytuacjach całkowitego braku włosów, nadal możesz skorzystać z zabiegów SMP, aby stworzyć linię włosów od nowa. Aby dopasować mikropigmenty warto wybrać się do specjalistycznego gabinetu. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, warto porozmawiać z pracownikiem doświadczonej kliniki.

Często zadawane pytania odnośnie SMP

Jest kilka ważnych pytań, które mogą być zadane na etapie zastanawiania się czy zabieg SMP spełni oczekiwania. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych pytań, które mogą pojawić się najczęściej na etapie zarówno zastanawiania się nad przystąpieniem do zabiegu, jak i w trakcie pierwszych konsultacji.

 1. Ile zajmie cały proces SMP?
  Zależy to od ilości wypadających włosów. Z reguły będziesz potrzebować od 3 do 4 sesji, każda po kilka godzin.
 2. Czy po zabiegu mogę chodzić na siłownię lub ćwiczyć?
  Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kuracja powinna się golić na sucho przez 4 dni po każdym zabiegu. Oznaczałoby to więc unikanie potu, wody i wszelkiego rodzaju kremów, balsamów itp. Po tym okresie możesz powoli zwiększać aktywność.
 3. Czy moja głowa będzie czerwona/obolała i jak długo to potrwa?
  Każdy jest inny w zależności od rodzaju skóry. Zaraz po zabiegu nasz technik oczyści zabieg i zastosuje miejscowo znieczulający środek przeciw zaczerwienieniom, dzięki czemu wyjdziesz z kliniki w doskonałym stanie. Zaczerwienienie może być z tobą zwykle przez dzień lub dwa.
 4. Jak projektowana jest przednia linia włosów?
  Przy wyborze linii włosów zawsze najlepiej jest zachować ostrożność, nie schodząc zbyt nisko przy pierwszej wizycie. Następnie podczas drugiej wizyty zdecydowałbyś, jak nisko linia włosów ma się znajdować. Ważne jest to, że jako pacjent masz szerokie możliwości w tym zakresie.
 5. Jak wybrać odpowiedni odcień koloru?
  Odbywa się to w zależności od odcienia skóry lub pozostałego koloru włosów. Dzisiejsze kliniki oferujące zabiegu SMP mają ogromne doświadczenie i różnorodnych klientów Pierwsze sesje zwykle zaczynają się od jaśniejszego odcienia i stopniowo budowana jest gęstość w miarę postępów w celu zakończenia leczenia.