Kobieta u kosmetolog na peelingu kawitacyjnym

Artykuł partnera.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na oczyszczaniu cery ultradźwiękami. W tym celu zastosowanie znajduje charakterystyczne zjawisko kawitacji. Za pomocą tej metody można bezboleśnie i zarazem głęboko złuszczyć zrogowaciały naskórek, a także usunąć nadmiar bakterii, sebum czy zaskórników. Zabieg przynosi natychmiastowe, widoczne i odczuwalne efekty.

Zasada działania peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem manualnym, przeprowadzany za pomocą specjalnego narzędzia emitującego fale ultradźwiękowe. W kontakcie z wilgotną skórą, wywołują one efekt kawitacji. Woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki z rozrzedzonym gazem na powierzchni cery, które pod wpływem oddziaływania fal ultradźwiękowych pękają i rozbijają martwe komórki naskórka. W rezultacie odsłaniana jest młodsza warstwa skóry, pozbawiona zaskórników i zanieczyszczeń. Oczyszczanie cery peelingiem kawitacyjnym przynosi natychmiastową poprawę, a przy tym odbywa się bezboleśnie i bezpiecznie dla pacjenta. Zabieg zwykle jest wykonywany na twarzy, ale można go przeprowadzić też na skórze pleców, biustu czy dekoltu. Czas jego trwania wynosi średnio od 30 do 60 minut. Przed realizacją zabiegu konieczna jest ocena stanu skóry przez kosmetologa, a w razie potrzeby także wykonanie demakijażu. Peeling można przeprowadzić jednorazowo, bądź też w seriach.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny polecany jest przede wszystkim osobom z różnymi problemami skórnymi, takimi jak chociażby trądzik pospolity lub różowaty, płytki zmarszczki, zaskórniki czy wągry. Zabieg ten bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cery tłustej lub mieszanej, a także ziemistej, suchej, przebarwionej lub pozbawionej blasku. Peeling kawitacyjny doskonale sprawdza się jako przygotowanie do kolejnych etapów oczyszczania skóry, a przy tym zapewnia efekty lepsze niż tradycyjne usuwanie zaskórników u kosmetyczki. Profesjonalny zabieg tego typu można zrealizować obecnie w większości średnich i dużych miast. Peeling kawitacyjny przeprowadza chociażby klinika medycyny estetycznej Anlaya, która oferuje swoje usługi pacjentom z Warszawy i nie tylko. Zabieg można wykonać na wszystkich rodzajach skóry i niezależnie od wieku, najlepiej w okresie jesienno-zimowym.

Peeling kawitacyjny

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Do peelingu kawitacyjnego występują również przeciwwskazania, które przed wykonaniem zabiegu należy omówić z kosmetologiem. Specjalistyczna konsultacja jest szczególnie ważna w przypadku pacjentów z cerą wrażliwą, podrażnioną lub naczyniową. Procedura nie powinna być wykonywana u osób ze stanami zapalnymi skóry, a także zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi w jej obszarze. Do przeciwwskazań zalicza się też pewne schorzenia, takie jak zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność krążenia, niektóre choroby tarczycy, choroby nowotworowe, osteoporoza czy padaczka. Z peelingu kawitacyjnego powinny również zrezygnować osoby znajdujące się w ciężkim stanie ogólnym, podgorączkowym lub gorączkowym. Zabieg ten nie jest ponadto realizowany u pacjentów z metalowymi implantami i rozrusznikami serca oraz u kobiet w ciąży.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny pozwala na dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zabieg ten pozwala na zredukowanie niedoskonałości, wygładzenie cery oraz wyrównanie kolorytu. Efektem peelingu kawitacyjnego jest zmniejszenie wydzielania sebum, co niweluje charakterystyczne zjawisko błyszczenia się skóry. Po zabiegu cena jest też lepiej przygotowana do kolejnych procedur kosmetycznych, ze względu na bardziej efektywne wchłanianie substancji aktywnych zawartych w aplikowanych preparatach. Peeling kawitacyjny zapewnia silniejsze działanie, niże tradycyjny peeling mechaniczny realizowany w domu. Za jego pomocą można złuszczyć skórę dokładniej i silniej, co efektywnie odblokowuje pory oraz powstrzymuje namnażanie się niepożądanych bakterii na powierzchni naskórka. Poza działaniem peelingującym, niemałą zaletą jest usprawnienie przepływu krwi i limfy. W rezultacie skóra będzie lepiej dotleniona, a jej komórki zostaną pobudzone do regeneracji.