Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zbyt wyzywający i wyluzowany strój może przyczynić się do przyciągania spojrzeń płci przeciwnej? Jak to wszystko wygląda w miejscu pracy? Czy faktycznie ubrania są w stanie przyczynić się do romansu w pracy? A jeśli tak, to które z nich są najbardziej kuszące? Wiele z tych kwestii jest niezwykle interesujących i warto porządnie się nad nimi zastanowić.

Winny strój- dlaczego wyzywające ubrania przyciągają wzrok?

Modne ubrania, a już zwłaszcza te dość skąpe, seksowne i wyzywające mogą wywołać romans w pracy. Nie chodzi to jednak o samo miejsce pracy i o to, że odpowiednio dobrane ubrania są w stanie sprowokować do romansu tylko i jedynie w miejscu pracy. Tak naprawdę odpowiedni strój jest w stanie wywołać pożądanie nie zależnie od tego, czy jest to miejsce pracy, czy też nie.

W jaki sposób wpływa to na podświadomość? Po prostu modne ubrania, które odsłaniają więcej ciała lub podkreślają jego największe atuty, sprawiają, że wiele osób uważa później, że wszystkiemu jest, winny strój. Jest to dość popularne stwierdzenie. Faktycznie istnieją pewne modele ubrań, które jakoś bardziej i częściej przyciągają spojrzenia. Warto wspomnieć, które z nich najbardziej.

Jakie ubrania są najbardziej kuszące i dlaczego później mówi się, że wszystkiemu jest, winny strój?

Przyznać trzeba, że takich ubrań można by wymienić całkiem sporo. Na pewno do najpopularniejszych należą:

  • crop topy, czyli bluzki z odsłoniętym brzuchem,
  • bluzki z głębokim dekoltem,
  • przezroczyste materiały,
  • spódniczki mini,
  • zakolanówki,
  • wysokie szpilki,
  • wystające elementy bielizny,
  • dopasowane sukienki,
  • przyciągające uwagę dodatki, na przykład seksowna biżuteria.

Jeśli chodzi o modne ubrania, to właśnie te zostałyby wymienione jako najbardziej kuszące. Z całą pewnością niektóre fasony i materiały potrafią działać na wyobraźnię oraz na zmysły. Nie warto jednak całkowicie ich obwiniać za to, że niektórzy posuwają się aż do romansu, czy wręcz do zdrady.

Czy sam strój może przyczynić się do romansu w pracy?

Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i pamiętać także o tym, że same ubrania, nawet te najbardziej seksowne nigdy nie są bezpośrednią przyczyną romansu w pracy. Oczywiście mogą być one wyjątkowo kuszące i prowokować pewne myśli, które później mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w czynach, ale, z całą pewnością same modne ubrania nie wystarczą do tego, aby zaistniał jakikolwiek romans. Do tego potrzeba zdecydowanie czegoś więcej, choć naturalnie odpowiednio dobrane ubrania może działać kusząco. Bezwzględnie należy jednak pamiętać o tym, że wszystko zależne jest od danych osób i nigdy nie można traktować stroju, ani danych sytuacji czysto stereotypowo.

Źródło: Pixabay.com

Ludzie są wzrokowcami, wiec lubią dopasowane ubrania

Jak wykazują liczne badania oraz przeprowadzane testy, ludzie, a zwłaszcza mężczyźni są po prostu wzrokowcami. To dlatego modne ubrania, które w odpowiedni sposób podkreślają ciało, tak skutecznie działają na wyobraźnię. Często nie muszą być to nawet elementy, które zbyt dużo odsłaniają. Zazwyczaj to właśnie ubrania, które zasłaniają nieco więcej, są aż tak seksowne i kuszące.

Na przykład niejednokrotnie to właśnie dopasowane, dłuższe sukienki działają na wyobraźnię w większym stopniu niż ich krótkie odpowiedniki. W modnym i seksownym ubiorze najważniejsza jest umiejętność znalezienia równowagi pomiędzy byciem seksownym i pociągającym a wyzywającym. Jest to dość trudna sztuka, ale jej opanowanie przynosi doskonałe efekty.

Czy więc za romans w pracy mogą odpowiadać tylko seksowne lub wyzywające ubrania? Z całą pewnością nie tylko. Oczywiście strój potrafi podnieść atrakcyjność danej osoby i sprawić, że wygląda ona znacznie lepiej, ale to nie wszystko. Niemniej jednak istnieją pewne fasony, które w znacznym stopniu potrafią działać na wyobraźnię. Mowa tutaj, chociażby o głębokich dekoltach, przezroczystych tkaninach, czy dopasowanych sukienkach. Czasem zrzucenie całej winy jedynie na strój jest po prostu wygodnym i często praktykowanym rozwiązaniem.

Przeczytaj także artykuł „Romans w pracy – jak się zaczyna?” na http://www.blue-bell.pl/romans-w-pracy-jak-sie-zaczyna.