ślib cywilny w ciąży

Wybór sukni ślubnej jest zawsze poważną kwestią bez względu na to, czy jest to ślub cywilny, czy kościelny. To właśnie z tego powodu poszukiwania odpowiedniej sukni warto rozpocząć już wcześniej, aby pozostawić sobie odpowiednią ilość czasu na podjęcie słusznej decyzji. Z całą pewnością taka suknia powinna być jedyna w swoim rodzaju i skutecznie przyciągać wzrok oraz sprawiać, że panna młoda będzie się w niej czuła po prostu idealnie!

Jak się przygotować do ślubu w ciąży?

O ile już sam ślub jest dość ekscytującym przeżyciem, o tyle ślub w ciąży na pewno wymaga jeszcze większego przygotowania. Nie tylko pod względem merytorycznym, ale i pod względem ubioru. Przecież każda przyszła mama stara się dbać o siebie i swoje maleństwo jak najlepiej. Nie tylko uczęszcza do szkoły rodzenia, ale i dba o swoje zdrowie i wygląd. Wielu przydatnych rzeczy można dowiedzieć się właśnie, gdy uczęszcza się na zajęcia w szkole rodzenia, ale kwestie ślubu i ubioru są już znacznie bardziej indywidualne. Oczywiście jednak warto potraktować niektóre rady całkiem serio. To właśnie w szkole rodzenia dowiedzieć się można, jakie fasony będą bezpieczne dla zdrowia maluszka i nie będą zbytnio opinać brzucha. Pod tym względem zajęcia w szkole rodzenia są idealnym wyborem również dla pań, które nie wiedzą, jak się ubrać oraz gdzie szukać modeli dla kobiet w ciąży. Zwłaszcza w Warszawie nie brakuje takich miejsc i dzięki temu znacznie łatwiej jest być modną mamą. Jedną z najchętniej wybieranych szkół rodzenia jest http://www.szkola-magiera.pl/konferencje-i-szkolenia.

Ślub w ciąży – jakie fasony sukienek będą dobrym wyborem?

W tej chwili w butikach przeznaczonych dla kobiet w ciąży znaleźć można nieskończenie wiele najmodniejszych fasonów. Warto odwiedzić, chociażby te w Warszawie, aby wyszukać najbardziej oryginalne. Modna mama to szczęśliwa mama. Warto o tym pamiętać, ponieważ wygląd w znacznym stopniu wpływa na samopoczucie, a już na pewno w tak ważnym dniu, jak własny ślub.

Na jaki fason warto, jest się więc zdecydować?

Na pewno sprawdzi się klasyka dla kobiet w ciąży, czyli sukienka odcinana pod biustem, która pięknie podkreśla ciążowy brzuszek i lekko go uwypukla. Panie, które nie lubią jednak eksponować ciąży, albo są dopiero w pierwszych jej miesiącach, z całą pewnością zdecydować się mogą na proste modele o dowolnej długości. Wszystko zależne jest od tego, czy woli się uwypuklić brzuszek, czy raczej lekko go zakryć.

Jaką kolorystykę wybrać?

Modne mamy często mają także problem z wyborem odpowiedniej kolorystyki. W sklepach w Warszawie znaleźć można dosłownie wszystkie odcienie. Tylko które z nich najbardziej pasują na ślub cywilny dla kobiety w ciąży? W tym sezonie najpopularniejsze barwy to przede wszystkim:

  • Liliowy,
  • Miętowy,
  • Beżowy,
  • jasno-różowy.

Decydując się na któryś z tych kolorów, z całą pewnością nie da się popełnić żadnej modowej wpadki. Dodatkowo odcienie te są bardzo delikatne i zwiewne, co idealnie podkreśli stan kobiety w ciąży.

ślub w ciązy
Źródło: Pixabay.com

Suknia długa, czy krótka?

Zdaje się, że jest to kwestia osobistych upodobań, ale na przykład w szkole rodzenia można dowiedzieć się, która z nich jest po prostu praktyczniejsza. Pod tym względem zajęcia w szkole rodzenia są trafione w dziesiątkę. Warto wziąć pod uwagę, który jest to miesiąc i jak bardzo widoczny jest brzuszek. Często bowiem panie w zaawansowanej ciąży decydują się na krótsze sukienki, ponieważ jest im po prostu wygodniej nie tylko poruszać się, ale i korzystać na przykład z toalety. Krótsze sukienki nie krępują tak bardzo ruchów i dlatego w dużej mierze polecane są paniom w bardzo zaawansowanej ciąży. W pierwszych miesiącach nie robi to tak dużej różnicy.

Na pewno wybór odpowiedniej sukienki na własny ślub to bardzo poważna decyzja, którą warto kilkakrotnie przemyśleć. To dlatego dobrym pomysłem jest odwiedzanie różnych sklepów i tym samym zbieranie inspiracji. Dzięki temu można mieć pewność, że finalnie natrafi się na swoją wymarzoną sukienkę, która prezentować się będzie wręcz zachwycająco i oczaruje każdego przybyłego na ślub gościa.