pojemniki plastikowe z jedzeniem

Gastronomia każdego dnia wykorzystuje opakowania jednorazowe. Mogą być one stosowane nie tylko w restauracjach, ale też w domach. Doskonale sprawdzają się ich papierowe wersje, aczkolwiek w zależności od rodzaju naczynia, można też znaleźć plastikowe bądź styropianowe. Są pomocne głównie w punktach gastronomicznych, gdyż umożliwiają pakowanie dań na wynos i zabranie ich do domu. Jak można wykorzystać miseczki z przykrywką? Podpowiadamy.

Miseczki z przykrywką jako opakowanie jednorazowe

Miseczki z przykrywką doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju restauracjach. Jak sama nazwa wskazuje, mogą być wykorzystywane do pakowania na wynos dań płynnych, czyli wszelkiego rodzaju zup. Sprawdzą się również w innych celach. W zależności od wybranej wielkości i kształtu doskonale nadają się do pakowania sałatek, sosów czy surówek. „Ich ogromną zaletą jest różnorodność. Są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i w różnych pojemnościach, dzięki czemu łatwo dopasować je do potrzeb danego punktu gastronomicznego” – wyjaśnia ekspert z firmy Gemini Sp. z o.o.

Dodatkowo ich zaletą jest wygodne użytkowanie. Są lekkie i mają ergonomiczny kształt. Można je ustawiać jedna na drugą, bezproblemowo korzystać z nich w przestrzeni publicznej czy też zamawiać w nich jedzenie do biura.  Co ważne – są one używane tylko raz, stąd też ich utylizacja nie stanowi większego problemu. Nie wymagają dokładne mycia czy wyparzania, jak tradycyjne, szklane naczynia, a więc pomagają oszczędzić czas i pieniądze.

Co jeszcze warto wiedzieć o opakowaniach jednorazowych?

Papierowe, plastikowe czy styropianowe opakowania jednorazowe sprawdzają się w większości branż. Głównie są wykorzystywane w gastronomii, gdyż zapewniają skuteczne zabezpieczenie żywności. Pomimo iż, jak sama nazwa wskazuje, są jednorazowego użytku, są wyjątkowo trwałe i praktyczne. Nawet wypełnione po brzegi jedzeniem, przy prawidłowym użytkowaniu, nie ulegną uszkodzeniu. Opakowania jednorazowe wyposażone w pokrywki zapewniają skuteczną ochronę przed wylaniem zawartości.

Warto również zwrócić uwagę na ich estetykę. Nowoczesne opakowania mogą być oznakowane nadrukowanym logotypem, grafiką czy nazwą firmy. Odgrywają więc nie tylko rolę funkcjonalnego opakowania, ale też dbają o reklamę i marketing przedsiębiorstwa.

Warto pamiętać, by każdorazowo po ich użyciu trafiły do odpowiednich worków i koszy na śmieci. Ich segregacja pozytywnie wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i jednocześnie wspiera recykling oraz ponowne ich wykorzystanie, a nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu.