Endermologia wskazana jest w celu wyszczuplenia sylwetki i redukcji cellulitu

Przebieg zabiegu

Endermologia masaż podciśnieniowy, który znacznie wpływa na tkankę łączną, dzięki czemu pozwala zredukować nie tylko zbędne boczki, ale i coś co jest zmartwieniem wielu kobiet, czyli cellulit. Dzięki innowacyjnej technologii masaż ten wspomoże też wymodelowanie sylwetki i zredukowanie nieprzyjemnych obrzęków na nogach. Warto wspomnieć, że jest to bezpieczny i w pełni naturalny sposób na poprawę kondycji skóry. Endermologia była jedną z pierwszych potwierdzonych metod na redukcję cellulitu. Masaż ten świetnie wspomoże też uaktywnianie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Istotne jest również to, że zabieg ten wspomaga wydzielanie kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za naprężenie skóry.

Żeby wyeliminować jakiekolwiek zagrożenia, przed masażem zakłada się specjalistyczny kombinezon, przystosowany właśnie do wykonywania masażu podciśnieniowego. Wykonuje się go przy użyciu głowicy, sterowanej komputerowo, która składa się z rolek i komory ssącej. Podczas zabiegu, skóra wciągana jest między rolki, dzięki czemu przyjmuje falisty kształt. Wtedy roluje się ją od zewnątrz do wewnątrz (dzięki czemu, działa również na głębsze warstwy skóry). Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a sam zabieg trwa jedynie 45 minut. Rezultat można odczuć zaledwie po kilku zabiegach, choć zalecana jest seria co najmniej 14 zabiegów (najlepiej dwa na tydzień).

Dla kogo?

Zabieg ten będzie dobrą inwestycja dla każdego. Pomoże nam wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, zredukuje cellulit, pozwoli uzyskać gładką i przyjemną w dotyku skórę, a co niesamowicie istotne pozwoli też pozbyć się toksyn z organizmu. Takie zmiany z pewnością wpłyną na komfort życia. Będziesz mogła obserwować efekty masażu podciśnieniowego w lustrze (poprawiona sylwetka, brak cellulitu). Efekty z pewnością zadowolą każdą kobietę, która marzy o pięknym ciele. Będzie też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy stawiają na odnowę biologiczną. Dzięki niemu wspomożesz zarówno dotlenienie organizmu, jak i przyspieszysz krążenie krwi, co wpłynie na całe Twoje ciało. Endermologia jest też doskonałym wyborem dla osób, które chcą odmłodzić swoją skórę, bądź po prostu zadbać o jej młody i świeży wygląd.

U kogo endermologia nie powinna być stosowana?

Przede wszystkim nie powinna być stosowana u kobiet mających żylaki, ponieważ często po zabiegu na skórze pojawiają się małe, szybko znikające siniaki, które mogą jednak powiększyć nieestetyczne zmiany. Kolejnym przeciwwskazaniem jest czynna choroba nowotworowa. Niezalecane jest również stosowanie zabiegu u kobiet w ciąży i u tych karmiących piersią. Nie powinno się stosować zabiegu u przyjmujących lekarstwa na rozrzedzenie krwi. Do przeciwwskazań należą też tłuszczaki oraz przepuklina.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zadbać o swoją sylwetkę, a nie pomagają Ci intensywne treningi czy też diety, zabieg endermologii będzie świetnym wyborem. Sprawdzi się też u osób, które chcą przyspieszyć osiąganie rezultatów treningowych i uniknąć wiotkiej skóry – efektu ubocznego szybkiej utraty wagi.