Kobieta używa swoim ulubionych perfum

Artykuł partnera.

Perfumy, podobnie jak ubiór, są częścią wizerunku. Skoro nie zakładasz tych samych ubrań na wszystkie okazje i pory dnia czy roku, dlaczego miałabyś robić to samo w przypadku perfum? Poznaj perfumowy savoir-vivre.

Perfumy, którymi pachniesz, mają informować otaczających cię ludzi o tym, że jesteś zadbana i atrakcyjna. Niestety, często rezultat jest całkowicie odwrotny, ponieważ nie stosujesz się do podstawowych zasad stosowania perfum. W artykule podpowiemy, w jaki sposób korzystać z kompozycji zapachowych, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Perfumy na dzień i na wieczór

Wiele osób używa tych samych perfum zarówno na dzień, jak i na wieczór. Jednak w ciągu dnia lepiej sięgnąć po stosunkowo lekkie i niezbyt absorbujące aromaty. Rano zmysły węchu są bardziej czułe niż pod koniec dnia, w związku z czym mocniejsze zapachy mogłyby drażnić twoich współpracowników. A co wybrać na wieczór? Jak najbardziej możesz skłonić się ku zapachom wyrazistym i zdecydowanym. Dla kobiet pewnych siebie doskonałym wyborem będzie woda perfumowana Lancôme La vie est belle, która łączy w sobie ciepłe pikantne zapachy orientu ze słodką nutą kwiatów i słodkości.

Dobierz perfumy do pory roku

Im cieplej jest na zewnątrz, tym mocniej odczuwa się zapach noszonych perfum. Dlatego wiosną i latem najlepiej sięgać po kompozycje lekkie i zwiewne, podobnie jak w przypadku ubrań. Doskonałym wyborem będą aromaty cytrusowe czy owocowe, które dodadzą ci świeżości i nie będą drażnić zmysłów. Zima to czas, kiedy świetnie sprawdzają się cięższe zapachy, np. korzenne, przyprawowe, orientalne czy kwiatowe. W niskich temperaturach nie będą tak mocno emanować ze skóry i stworzą przyjemną woń dla ciebie i twojego otoczenia.

Jaki zapach na randkę dla niej?

Idealne perfumy na randkę powinny działać na zmysły. Owocowe i cytrusowe kompozycje lepiej zostawić na wyjście z przyjaciółmi i sięgnąć po zmysłowe zapachy. W tej roli doskonale sprawdzą się słynne afrodyzjaki, takie jak piżmo, wanilia, tytoń, wetyweria i ambra. Doskonałym wyborem na randkę dla niej będzie woda perfumowana Lancôme Trésor, która łącząc w sobie kwiatowe bukiety róży, narcyza i jaśminu ze zmysłową wonią wanilii i drzewa sandałowego, tworzy niesamowicie romantyczną i pełną miłości kompozycję zapachową.

Jak wybrać perfumy do pracy?

Wybierając perfumy, których będziesz używać w pracy, powinnaś wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli spędzasz całe dnie w pomieszczeniu pełnym ludzi, użycie wyrazistych zapachów nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast zbierać komplementy wśród kolegów, możesz łatwo stać się obiektem plotek czy żartów. Równie istotne jest to, w jaki sposób chcesz być widziana przez swoich klientów. Zapachy o romantycznych, kwiatowych nutach nie pomogą ci budować wizerunku nieugiętej bizneswoman. Negocjacje biznesowe są jedyną okazją w życiu zawodowym, kiedy opłaca się postawić na ostre i wyraziste wonie.

Rolą perfum jest sprawianie przyjemności. Aby mogły dobrze ją wypełnić, powinnaś stosować zasady perfumowego savoir-vivre. Dla siebie i ludzi, którymi się otaczasz.