Sprzęt elektroniczny w domu

Urządzenia elektroniczne mogą ułatwić wykonywanie codziennych czynności w domu oraz spędzanie wolnego czasu. Jednak dla wielu osób ilość obecnie dostępnego sprzętu w sklepach może być przytłaczająca. W poniższym artykule podpowiemy jakie sprzęty warto zakupić, oraz w czym mogą pomóc.

Głośnik bluetooth

Praktycznie każdy z nas lubi słuchać muzyki. Posiadając smartfona możemy mieć dostęp do ulubionych utworów o każdej porze dnia. Niestety małe wymiary głośników w telefonach, sprawiają że dźwięk jest cichy i niezbyt dobrej jakości. Rozwiązaniem problemu są głośniki bluetooth. Posiadają one zasilanie z wbudowanego akumulatora, a ładuje je się tak samo jak smartfon. Po połączeniu z telefonem możemy słuchać muzyki w dużo lepszej jakości w każdym miejscu w domu. To doskonały sposób na umilenie sobie czasu w sypialni czy podczas gotowania obiadu. Głośnik można zabrać również na taras czy do ogrodu.

Domowa chmura

Każdy z nas obecnie jest fotografem. Ogromna ilość zdjęć szybko zapełnia pamięć naszego smartfona. Rozwiązaniem tego problemu są tzw. domowe chmury. W przeciwieństwie do tych online, tutaj urządzenie na którym są przechowywane pliki znajduje się w naszym domu. Do doskonała alternatywa dla drogich subskrypcji od największych światowych firm. Koszt urządzenia zwraca się już w ciągu kilkunastu miesięcy od zakupu jeśli porównamy go do ceny abonamentu. Urządzenie działa na zasadzie prywatnego dysku podpiętego do sieci. Mogą do niego mieć dostęp wszyscy domownicy, którzy znają hasło. Dzięki temu, każdy może przesyłać na niego zdjęcia, filmy czy muzykę i udostępniać ją. Domowa chmura może również pełnić funkcję kopii zapasowej dla ważnych plików. Urządzenia wysokiej jakości posiadają dwa dyski. Dzięki specjalnej technologii RAID dane przechowywane są równolegle na obu z nich. Nawet gdy jeden ulegnie uszkodzeniu, to dane są cały czas bezpieczne na drugim z nich. Domowa chmura jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających telewizory z podłączeniem do sieci. Dzięki temu można oglądać zdjęcia i filmy z telefonów na dużym ekranie telewizora. Jest do dużo wygodniejsze i pozwoli zobaczyć więcej szczegółów i detali.

Drukarka do domu

W dobie pracy i nauki online wielu z nas musiało zaopatrzyć swoje mieszkania w dodatkowy sprzęt elektroniczny jak laptopy, kamery czy mikrofony. Część osób do pracy i nauki potrzebuje również drukarki. Dzięki niej możliwe jest wydrukowanie niezbędnych dokumentów czy pomocy naukowych. Nauka z fizycznych kartek jest często dużo przyjaźniejsza niż z ekranu komputera. Przy zakupie można również wybrać modele z kolorowym wydrukiem, które pozwalają na wywoływanie zdjęć z naszych telefonów. Dobrym rozwiązaniem może być również mini drukarka. W zależności od producenta, urządzenia tego typu mogą drukować tylko zdjęcia lub dokumenty w formacie A4 czyli standardowej kartki. Jeśli zależy nam tylu na wydruku zdjęć, należy postawić na mały model, który można zabrać ze sobą nawet wyjeżdżając na wakacje. Najmniejsze tego typu sprzęty mieszczą się w kieszeni.