Kobieta jest po laserowym leczeniu grzybicy paznokci

Ładne i zdrowe paznokcie to wizytówka dłoni, ale również stóp. Dobrze wiedzą o tym szczególnie panie, które w naturalny sposób eksponują stopy, gdy tylko pozwala na to pogoda. Co jednak zrobić, gdy nasze paznokcie odbiegają od ideału a co gorsza odkryjemy na nich początki grzybicy? Wówczas nie ma chwili do stracenia. Na szczęście lekarze od lat mają metody pomocne w leczeniu grzybicy paznokci, a tym samym pomagających w pozbyciu się tej krępującej przypadłości z zakażonych palców. Rozwiązaniem tym jest m.in. laser Lunula. Co warto wiedzieć na jego temat? O tym poniżej.

Dlaczego akurat Laser Lunula?

Światło lasera od dawna wykorzystywane jest w leczeniu chorób paznokci i nie tylko. Terapia Laserem Lunula opiera się na wykorzystaniu dwóch długości fal: 405 nm, 635 nm , co pozwala precyzyjnie dotrzeć do źródła i leczyć grzybicę paznokci w sposób całkowicie bezbolesny. Zabieg laserem Lunula wspiera procesy immunologiczne paznokcia, co zapobiega nawracaniu problemu. Laser Lunula doskonale sprawdza się również przy zniekształceniach płytki paznokciowej, do którego przyczynia się grzybica paznokci.

Co przyczynia się do rozwoju grzybicy paznokci?

Jako główne przyczyny grzybicy paznokciowej wskazuje się m.in. korzystanie z publicznych miejsc takich jak basen, sauna, prysznic (wilgoć sprzyja grzybicy).
Dlatego pamiętajmy o noszeniu klapek tak często, jak to możliwe.

  • urazy mechaniczne powstałe np. podczas uprawiania niektórych sportów,
  • zbyt ciasne obuwie,
  • niewłaściwa higiena,
  • choroby żył,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia odporności.

Część osób próbuje leczyć grzybicę na własną rękę stosując maści, kremy czy leki doustne, ale z efektami tego typu terapii bywa różne, a stan paznokci niekoniecznie ulega wyraźnej poprawie.

Jak wygląda laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Leczenie grzybicy paznokcia polega na serii zabiegów podczas których światło lasera przenika zarówno zdrowe, jak i chore paznokcie i dotyczy to obu stóp. W ten sposób mamy pewność, że z płytką paznokcia w drugiej, dotychczas zdrowej stopie nie zacznie dziać się coś złego. Sam zabieg trwa 12 minut i nie ma skutków ubocznych.

Jak się elementy leczenia grzybicy paznokci?

Nie ulega wątpliwości, że trwałe wyleczenie grzybicy wymaga profesjonalnego podejścia i odbywa się pod kontrolą specjalisty podologa lub dermatologa. Cała konsultacja obejmuje m.in. badanie podologiczne, czyszczenie płytek paznokciowych. W zależności od stanu płytki paznokciowej zabiegi powtarza się co miesiąc lub trzy miesiące. Na koniec porada dla wszystkich, którym udało się pokonać ten dość przykry problem.

Na co dzień należy dbać o to, aby nie dopuszczać do sytuacji, które mogą sprzyjać nawrotowi grzybicy. Warto zmienić dotychczasowe zwyczaje, dbać o dezynfekcję obuwia, unikać zbyt ciasnych butów, które jak wspomnieliśmy są jedną z przyczyn rozwoju grzybicy. Sama profilaktyka jest o wiele łatwiejsza i tańsza niż późniejsze leczenie.